Technologia AquaBlade™ na rynku wtórnym – nowe wycieraczki do autobusów

22 marca 2021, 23:32

Valeo poszerza ofertę innowacyjnych wycieraczek AquaBlade™, dostępną na rynku wtórnym. Pod marką SWF zostały wprowadzone referencje przeznaczone do autobusów marek Setra Kässbohrer i Mercedes-Benz.

Technologia AquaBlade™ na rynku IAM

AquaBlade™ to innowacyjne rozwiązanie, które opiera się na precyzyjnym natrysku płynu na powierzchnię szyby pojazdu, uzyskiwanym dzięki wkomponowaniu dysz spryskiwaczy w pióro wycieraczki. Wycieranie szyby jest szybsze i bardziej równomierne niż w przypadku tradycyjnych wycieraczek. Jego jakość nie jest też zależna od prędkości jazdy.

Sprawność wycieraczek AquaBlade™ została potwierdzona w licznych testach, przeprowadzonych przez niemiecki Instytut Fraunhofera. Dowiedziono tam, że AquaBlade™ umożliwia szybszą o 0,315 s reakcję kierowcy niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. W praktyce oznacza to skrócenie drogi zatrzymania przy prędkości 50 km/h o 4 metry, co odpowiada szerokości przejścia dla pieszych.

Technologia AquaBlade™ zadebiutowała jako oryginalne wyposażenie samochodów osobowych klasy premium. Z czasem zaczęła być stosowana także w innych typach pojazdów, a od niedawna jest dostępna na rynku wtórnym, pod markami Valeo i SWF. Według obliczeń firmy Valeo, wycieraczki AquaBlade™ są już obecne w ponad milionie pojazdów, poruszających się po europejskich drogach.

Nowości w ofercie SWF – AquaBlade™ dla autobusów

Po sukcesie na rynku samochodów osobowych, firma Valeo zdecydowała się wprowadzić technologię AquaBlade™ także w sektorze pojazdów użytkowych oraz autobusów. Na rynku wtórnym zadebiutowały właśnie nowe referencje wycieraczek AquaBlade™, przeznaczone do autobusów marek Setra i Mercedes-Benz. Są to dokładnie te same produkty, które firma dostarcza na pierwszy montaż do tych pojazdów.

Nowe wycieraczki SWF AquaBlade™ to produkty przeznaczone do autobusów:

  • Setra Kässbohrer ComfortClass i TopClass
  • Mercedes Benz Citaro

Wydajny system dystrybucji płynu do spryskiwaczy zwiększa bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest to niezwykle istotne w przypadku pojazdów służących do przewozu ludzi. Wycieraczki AquaBlade™ nie tylko zapewniają błyskawiczne czyszczenie szyby i tym samym polepszanie widoczności dla kierowcy. Są także niezawodnym wsparciem dla systemów bezpieczeństwa pojazdów. W przypadku wielu pojazdów najnowszej generacji, kamery i czujniki systemów wspomagania kierowcy umieszczone są na szczycie szyby czołowej. Strumień płynu z tradycyjnego spryskiwacza często tam nie sięga, zwłaszcza przy wyższych prędkościach jazdy. Dzięki zastosowaniu AquaBlade™ problem ograniczonego pola widzenia kamer i czujników został wyeliminowany.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.valeoservice.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bartek, 26 marca 2021, 17:57 0 0

Witam mam pytanie
Zjechalem z autostrady i piknal viatoll a gdy wjechalem na nią spowrotem za minutę już nie dał dźwięku i przy zjeździe piknal czy coś mi grozi?

Odpowiedz