Textar walczy z podróbkami części do pojazdów ciężarowych

22 marca 2021, 14:02

W trosce o bezpieczeństwo klientów na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zastosowano plombę PROriginal zabezpieczającą przed podróbkami.

Piractwo produktowe to rzeczywistość. Niektórzy nabywcy ulegają pokusie pozornych oszczędności i kupują na przykład w Internecie tanie produkty, które mogą być potencjalnie niebezpiecznymi podróbkami. Takie produkty często nie spełniają odpowiednich norm, nie są testowane, a co za tym idzie mogą mieć bardzo słabe parametry hamowania.

Dlatego TMD Friction podjęła kolejny krok, by zapewnić jeszcze lepszą ochronę przed podróbkami. Na opakowaniach produktów Textar do pojazdów użytkowych zamieszczono specjalną plombę zabezpieczającą PROriginal. W ubiegłym roku wprowadzono ją na pudełkach z produktami do samochodów osobowych.

– Podróbki oryginalnych podzespołów to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i gigantyczna szkoda dla całego przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego na opakowaniach produktów Textar pojawia się plomba zabezpieczająca PROriginal. Klienci otrzymują skuteczne narzędzie umożliwiające zweryfikowanie autentyczności zakupionego produktu. Dzięki temu zyskują poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję jakości, gdyż tylko części oryginalne zapewniają najlepsze osiągi podczas hamowania na przykład w czasie sytuacji awaryjnej – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Plomba PROriginal umieszczona jest na opakowaniu w taki sposób, że aby wyjąć produkt, należy ją zerwać. Dodatkowo, na tylnej stronie plomby znajduje się kod QR oraz kod alfanumeryczny. Obydwa oznaczenia w sposób unikalny są powiązane z produktem i pozwalają sprawdzić jego oryginalność. Są dwie możliwości zweryfikowania autentyczności produktu: zeskanowanie kodu QR korzystając z bezpłatnej aplikacji Textar Brakebook albo innego skanera kodów QR, lub wpisanie kodu alfanumerycznego na stronie fightingthefakes.com.

W odpowiedzi pojawia się jeden z trzech komunikatów:

  1. Zakupiony produkt Textar jest oryginalny.
  2. Ten kod był już użyty. Prosimy o kontakt w przypadku, gdy opakowanie nie było otwierane.
  3. Uwaga! Podany kod nie jest poprawny.

W sytuacji, gdy kod był już użyty lub gdy pojawia się informacja, że nie jest prawidłowy, należy niezwłocznie skontaktować się z firmą TMD Friction, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że produkt jest podróbką. Należy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej lub z infolinii +48 22 243 88 80.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!