Nowa stacja na szlaku

16 lutego 2012, 12:34

Ruch tranzytowy ciężarówek okrążających Warszawą w dużej części odbywa się drogą krajową nr 50, przebiegającą m.in. przez Sochaczew, Żyrardów oraz Mszczonów. Kierowcy tysięcy pojazdów przejeżdżających tamtędy każdego dnia poszukują miejsc gdzie mogliby zatankować, coś zjeść lub po prostu kupić rzeczy potrzebne w dalszej podróży.

Stacja Shell w SłabomierzuW grudniu 2011 roku kierowcom jadącym "50-ką" przybyło jeszcze jedno miejsce gdzie mogą zrobić sobie krótszą lub dłuższą przerwę. W miejscowości Słabomierz, leżącej pomiędzy Żyrardowem a Mszczonowem otwarto nową stację paliw należącą do koncernu Shell.

Mimo iż stacja działa tam zaledwie od ponad miesiąca, to samo miejsce jest już dobrze znane kierowcom ciężarówek. W tym miejscu działa bowiem także "Zajazd pod Klonami" a także niewielki sklep z częściami zamiennymi do ciężarówek. Pokaźnych rozmiarów parking zachęca do zrobienia sobie "pauzy" akurat w tym miejscu. A że zachęca skutecznie, najlepiej świadczyło o tym kilkadziesiąt zestawów ciężarowych zaparkowanych na placu.

Nic więc dziwnego, że miejsce to wybrane zostało jako lokalizacja do nowej stacji Shell. Produkty i usługi oferowane przez stację są naturalnym uzupełnieniem oferty tego miejsca. Ze względu na specyfikę potrzeb obiekt w Słabomierzu został specjalnie dedykowany właśnie samochodom ciężarowym oraz autobusom.

Z dystrybutorów można zatankować pełną gamę oferowanych przez firmę Shell paliw: Diesel Extra, V-power Diesel, Eurosuper 95, V-power 95 oraz V-power Racing. Dla transportu ciężkiego dedykowane jest paliwo Shell Diesel Extra, wzbogacone o dodatki czyszczące pozwalające dłużej zachować czystość wtryskiwaczy, a dzięki temu utrzymać pożądany poziom zużycia paliwa, mocy silnika oraz emisji spalin.

TRAILER Magazine 1-2/2012Ciężarówki oraz autobusy mają do dyspozycji wydzielone przejazdowe stanowisko tankowania, wyposażone z dystrybutor do szybkiego tankowania. Dla ułatwienia tankowania paliwa do zbiorników umieszczonych po obu stronach pojazdów, węże umieszczone są po obu stronach stanowiska.

Na stacji można także skorzystać z toalet, kupić prasę, artykuły spożywcze, akcesoria i płyny eksploatacyjne do samochodów, także pokrzepić się w bufecie np. hot-dogami.

Obok kart euroShell na stacjach tej sieci honorowane są także karty paliwowe DKV, UTA oraz Esso. Do zadań pracowników stacji należy weryfikacja tożsamości numerów rejestracyjnych tankującego pojazdu z tymi zapisanymi na karcie paliwowej. W przypadku ich niezgodności karta jest natychmiast zatrzymywana. Podobnie dzieje się gdy posiadacz karty próbuje zatankować jakiekolwiek zbiorniki zewnętrzne np. kanistry.

Otwarta w grudniu placówka w Słabomierzu należy do sieci 24.000 stacji Shell działających na naszym kontynencie. Jest też jedną z 2.500 stacji specjalnie dedykowanych do obsługi transportu drogowego. W ostatnim czasie dołączyły do nich  placówki w Brudzowicach nieopodal Siewierza na krajowej "jedynce" oraz Podgajach na wspólnym odcinku DK 11 i 22. Niedługo uruchomiona zostanie taka stacja na obwodnicy Krakowa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!