Udoskonalona przyczepa niskopodwoziowa Schwarzmüller

16 lutego 2012, 15:35

Przewożenie drogich maszyn budowlanych wymusza bezpiecznego mocowania ich na pojeździe. Firma Schwarzmüller zaprezentowała nowy model 3-osiowej przyczepy niskopodwoziowej z wydłużoną o 20 cm dolną podłogą, charakteryzujący się większą niezawodnością i łatwością zabezpieczenia ładunku.

Niskopodwoziowa przyczepa SchwarzmullerW przyczepie zwiększono rozstaw zawieszenia i rozstaw kół, dzięki czemu poprawiła się dynamika jazdy i stabilność toru jazdy. Nowe belki wzdłużne i poprzeczne, i rama zewnętrzna o nowej konstrukcji przyczyniają się do poprawy wytrzymałości przyczepy. wzdłużne i poprzeczne, a z drugiej rama zewnętrzna o nowej konstrukcji. Nowe zabezpieczenie boczne z aluminium zamiast stali jest odporne na rdzewienie, a dotychczasowy ustalacz dyszla pociągowego zastąpiono wytrzymalszym rozwiązaniem sprężynowym.

Dolna podłoga wydłużona o 20 cm czyni łatwiejszym transport kontenerów budowlanych. Dłuższa niecka koparkowa może być wykorzystana do przechowywania krótkich desek poszerzających. W nowej przyczepie wzmocniono standardowe rampy i powiększono je do rozmiarów 2 800 mm na 850 mm. Zoptymalizowane ułożyskowanie ramp przyczynia się ponadto do zwiększenia grubości ściany rury łożyskowej co oznacza wzrost stabilności.

W przyczepie zastosowano więcej pierścieni do mocowania ładunku i wpuszczanych obudów, zapewniających prostsze zabezpieczenie ładunku. Ładunek można zabezpieczyć używając ogółem 7 par wpuszczanych pierścieni mocujących 10 t, 6 par wtykowych kieszeni na kłonice (100 x 50) i 5 par stabilnych punktów mocowania ładunku 4 t w ramie zewnętrznej dla transportów o przekroczonej szerokości. Ponadto na całej przyczepie zastosowane zostały lampy diodowe o zdecydowanie zwiększonej żywotności.

Schwarzmüller ma w ofercie także 4-osiową przyczepę niskopodwoziową o masie użytecznej do 32 ton przy masie całkowitej 40 ton do szczególnie ciężkich maszyn budowlanych, a także przyczepę niskopodwoziową z platformą płaską na całej długości oraz 2- i 3-osiową naczepę niskopodwoziową z rampą najazdową i bez.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!