Hankook poszerza usługę bieżnikowania Alphatread

30 kwietnia 2021, 13:32

­Producent opon Hankook poszerzył swoją usługę bieżnikowania na gorąco w ramach marki Alphatread na rynku niemieckim. Istniejące usługi Alphatread zostaną uzupełnione o nowe profile i rozmiary opon na potrzeby transportu regionalnego i segmentu budowlanego. Opony regenerowane na gorąco są wytwarzane w zakładzie Reifen Müller, będącym własnością Hankook od 2018 roku. Firma Hankook oferuje zatem użytkownikom pojazdów użytkowych bieżnikowanie w zakładzie, a oprócz priorytetowego rynku niemieckiego, obsługuje także niektóre kraje sąsiadujące.

­

­Firma Hankook nadal koncentruje uwagę na bieżnikowaniu opon do pojazdów użytkowych. Począwszy od wiosny, firma będzie rozszerzać markę bieżnikowania Hankook Alphatread na rynku niemieckim, oferując dodatkowe profile. Profil R-TH31 o rozmiarze 385/65R22.5, przeznaczony na naczepę, pojawi się na rynku w kwietniu. Od maja lub czerwca model R-DH31 zostanie uzupełniony przez swój odpowiednik dla osi napędowej w rozmiarach 315/70R22.5 i 315/80R22.5. Oba profile są odpowiednie dla zastosowań w segmencie regionalnym. I na koniec, w czerwcu do usługi Hankook Alphatread zostanie wprowadzony model R-DM11. Ten bieżnik jest przeznaczony do zastosowań mieszanych (drogi/off-road) i dostępny w rozmiarze 315/80R22.5. Jak dotychczas, rzeźba bieżnika dla autobusów miejskich R-AU03+ o rozmiarze 275/70R22.5 spotkała się z dobrym przyjęciem na rynku.

– Inwestując w coraz szersze usługi bieżnikowania, w przyszłości będziemy mogli oferować użytkownikom pojazdów komercyjnych własne kompleksowe bieżnikowanie w zakładzie – podkreśla Manfred Zoni, dyrektor ds. sprzedaży ciężarówek w Hankook Reifen Deutschland.

Regenerowane na gorąco opony firmy Hankook są kierowane nie tylko na rynek niemiecki, ale także dla krajów ościennych, jak Holandia, Belgia, Francja, Polska, Czechy, Słowacja czy Austria. Profile Alphatread są wytwarzane w zakładzie bieżnikowania opon Reifen Müller w Hammelburgu, który należy do firmy Hankook od przejęcia w 2018 roku.

– Z uwagi na poszerzenie usług Hankook Alphatread, w naszym zakładzie bieżnikowania opon wprowadzono w ostatnim czasie nowe, dodatkowe prasy zgrzewające. Jesteśmy gotowi obsługiwać operatorów floty dzięki poszerzonej linii wysokiej jakości regenerowanych na gorąco opon firmy Hankook – mówi Uwe Müller, dyrektor zarządzający Reifen Müller GmbH & Co. Runderneuerungswerk KG.

Firma Hankook pokazuje korzyści z bieżnikowania opon na gorąco dla firm flotowych na przykładzie swojej koncepcji SmartLife Solutions. Wszystkie opony do pojazdów komercyjnych są projektowane w taki sposób, aby dało się w nich pogłębić rowki, a dzięki  jakości karkasu można je bieżnikować nawet kilka razy.

Po pogłębieniu rowków w oponie, 5-9 mm warstwa dodatkowej podstawy gumowej pod bieżnikiem zapewnia do 25% dłuższego przebiegu. Usługi bieżnikowania Hankook Alphatread mogą zapewnić nawet 100% dłuższy przebieg nowej opony o podobnej wydajności przy 60% kosztach. Powtarzane pogłębianie rowków i bieżnikowanie zgodnie z koncepcją Hankook SmartLife Solutions może wydłużyć żywotność nowej opony nawet do 250%. Oprócz korzyści finansowych, istnieją także korzyści dla środowiska naturalnego. Na przykład: Bieżnikowanie pozwala zaoszczędzić około 70% surowców używanych do produkcji nowych opon.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!