Szeroka oferta dla pojazdów ciężarowych!

24 maja 2021, 23:29

Szukasz popularnych części do naprawy pojazdów? A może nietypowych, wielkogabarytowych elementów? Bez względu na to, czy jesteś przedstawicielem dużego warsztatu samochodowego czy rozpoczynasz dopiero przygodę z mechaniką, w Inter Cars znajdziesz poszukiwaną przez siebie część.

W segmencie pojazdów ciężarowych – podobnie jak w rynku samochodów osobowych – Inter Cars ma najszerszą i najbardziej kompleksową ofertę i jest jednym z liderów dystrybucji części w Europie. Ilość aktywnych pozycji w ofercie segmentu pojazdów ciężarowych to 95 tys.

Z roku na rok wybór asortymentu z segmentu pojazdów ciężarowych w Inter Cars jest coraz większy. Cały czas poszerzamy naszą ofertę, przede wszystkim w takich obszarach jak silniki, skrzynie biegów, sprzęgła, pneumatyka, filtracja oraz części do naczep. Przy wyborze nowych komponentów do oferty wsłuchujemy się w głosy naszych klientów i rozwijamy wachlarz oferowanych produktów także o ich sugestie – zaznacza Damian Kostro, Dyrektor Sprzedaży RPU w Inter Cars.

I dodaje: – Klienci doceniają naszą bogatą ofertę części do pojazdów ciężarowych, dotyczy to też oferty akumulatorów, opon i olejów. Dzięki temu we wszystkich obszarach odnotowujemy dobre wyniki sprzedaży.

Wyróżnia nas wysoka jakość

Inter Cars na tle konkurencji – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – wyróżnia się pod wieloma względami. Przede wszystkim model dystrybucji w dużej mierze oparty jest o system filialny, który gwarantuje najszybszy czas realizacji zamówień, a także sprawne dostarczenie zamówionych części bezpośrednio do klienta. Siłą Inter Cars są także szeroko dostępne marki premium.

Zdecydowana większość naszej oferty w segmencie ciężarowym to marki premium produkowane na pierwszy montaż. Tworzą one trzon oferty, ponieważ właśnie serwisom ciężarowym szczególnie mocno zależy na produktach najlepszej jakości, aby świadczyć wysokiej klasy usługi dla swoich klientów. Nie oznacza to oczywiście, że w Inter Cars nie znajdziemy tzw. części budżetowych. Także na tej płaszczyźnie dysponujemy bardzo szeroką ofertą – mówi Piotr Nazorek, Dyrektor Działu Produktu RPU w Inter Cars.

W segmencie pojazdów ciężarowych dostępne są liczne marki własne Inter Cars, tj. Boss Filters, Magnum Technology, Cargoparts, Pacol, TruckLight, SBP, BTA, Thermotec, Pneumatics, Nexus, 4max, S-TR, Pascal, Akusan, czy też Power Truck. Wszystkie z nich charakteryzuje bardzo dobra jakość produktów, wynikająca m.in. z tego, że Inter Cars, jako jeden z nielicznych dystrybutorów części zamiennych w Europie, posiada własny system kontroli jakości oraz laboratorium badawcze Intermeko.

Zanim poszczególne części trafią na rynek zostają sprawdzone w laboratorium pod kątem wszelkich norm i wymagań technicznych opracowanych w Polsce i Unii Europejskiej. Wszystkie części przechodzą wielokrotne testy i badane są tak, aby finalny produkt był przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika, ale też spełniał bardzo rygorystyczne normy techniczne.

Na ponadprzeciętną szerokość oferty Inter Cars w segmencie pojazdów ciężarowych wpływa także kilka sposobów doboru asortymentu. Jednym z nich jest nieustanna kompletacja części ze względu na marki najpopularniejszych pojazdów w Polsce i w Europie. Staramy się, aby w naszej ofercie były wszystkie niezbędne komponenty do naprawy podzespołów najbardziej popularnych pojazdów – wskazuje Piotr Nazorek.

Liczne programy i udogodnienia

„Być blisko klienta” – to myśl, która od lat motywuje Inter Cars do ciągłego rozwoju. Z uwagi na dużą liczbę filii Inter Cars oraz dostęp do innowacyjnych narzędzi – Katalogu Online i e-Cat – umożliwiających zamawianie części praktycznie o dowolnej porze i z każdego miejsca na świecie, niezbędne części do pojazdów ciężarowych są coraz bliżej klientów.

Wiemy jak ważna we współczesnej firmie jest sprawnie funkcjonująca logistyka. Dlatego cały czas rozwijamy i dostosowujemy magazyny filialne do rynkowych potrzeb. Dzięki temu sprawnie i niezawodnie dostarczamy części klientom. Co więcej, w większości z naszych magazynów przechowywane są także komponenty wielkogabarytowe. Jesteśmy w stanie dostarczyć zarówno duże opony, większe elementy blacharskie, czy np. mauzera, co nie zawsze było prostą sprawą – wskazuje Damian Kostro.

Ważnym aspektem budowania oferty dla klientów, wpływającym na funkcjonowanie Inter Cars jest „otwartość na klienta”.

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, dlatego zawsze z uwagą wsłuchujemy się w opinie klientów. Poziom obsługi klienta, procedury posprzedażowe, przyjmowanie reklamacji to wszystko wyróżnia Inter Cars na tle konkurencji, która często w ogóle nie rozpatruje reklamacji – zaznacza Piotr Nazorek.

Kolejną unikalną cechą w działaniach Inter Cars jest program produktów regenerowanych ze zwrotem rdzenia. Większość firm unika zaangażowania w tego typu projekty, ponieważ nie są na niego przygotowane logistycznie i strukturalnie. W Inter Cars klient od razu otrzymuje decyzję, czy np. dany rdzeń zostanie przyjęty do programu czy też nie.

Pamiętajmy również, że do rynku ciężarowego w Inter Cars zaliczamy także takie segmenty jak agro czy autobusy, które z każdym miesiącem rozwijają się coraz dynamiczniej – mówi Damian Kostro.

W Inter Cars wprowadza się ponad 2 tys. unikalnych indeksów rocznie, które są na bieżąco zamawiane (tylko agro + autobus).

Nie można także zapomnieć o szerokiej ofercie Inter Cars związanej bezpośrednio z wyposażeniem warsztatu dla rynku ciężarowego. Dla firm transportowych przygotowaliśmy bogatą ofertę akcesoryjną, m.in. wyposażenia kabiny. Mamy także szeroką ofertę klimatyzacji, szczególnie ważną w czasie nadchodzącego sezonu letniego – dodaje.

Jakie jeszcze udogodnienia czekają na klientów? Inter Cars dysponuje również profesjonalnym programem do doboru części po numerze VIN, który może być bezpłatnie udostępniany klientom.

W drodze na europejski szczyt

Często rozmawiam z klientami o naszej ofercie. Zwracają oni szczególną uwagę na dużą dostępność produktową w Inter Cars, punktualność dostaw, dobrą logistykę, łatwość korzystania z Katalogu Online. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy prawdziwym liderem, który nie zatrzymuje się i dąży do dalszego rozwoju – oznajmia Damian Kostro.

W segmencie pojazdów ciężarowych Inter Cars od lat dzierży palmę pierwszeństwa i jest zdecydowanym liderem rynku w Polsce. Ambicje firmy są jednak dużo większe. Spółka w najbliższych latach zamierza osiągnąć pozycję nr 1 wśród dystrybutorów części do pojazdów ciężarowych w Europie.

Wiemy, że jesteśmy coraz bliżej tego celu. To motywuje do jeszcze intensywniejszej pracy i ciągłego rozwoju – powiedział na koniec Piotr Nazorek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Marco, 25 maja 2021, 20:34 1 0

Jeżeli te liczne marki są tak dokładnie kontrolowane pod względem jakości i Inter Cars jest pewny ich jakości nie umieści nazwy swojej firmy na opakowaniach tylko zasłania się wymyślonymi nazwami typu " Boss Filters, Magnum Technology, Cargoparts, Pacol, TruckLight, SBP, BTA, Thermotec, Pneumatics, Nexus, 4max, S-TR, Pascal, Akusan, czy też Power Truck " ????
Spotykając takie marki na rynku niewielu skojarzy je z IC , co jest nielogiczne z punktu widzenia interesów firmy ..................... chyba że ukrywa to celowo .

Odpowiedz

Janusz, 31 maja 2021, 20:19 1 0

Gumowe osłony przegubów 4max totalnie sparciały po niecałym roku, żałuje że wymieniałem po obu stronach, bo druga fabryczna 20letnia była zdrowa. Ale np pasta do mycia rąk 4max jest ok, no ale przestałem kupować bo zrobiła się bardzo droga.

Odpowiedz