SDCM z nowym zarządem, prezesem i dyrektorem zarządzającym

27 maja 2021, 12:16

Za nami kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Było ono pod wieloma względami wyjątkowe, ponieważ przegłosowano na nim zmiany organizacyjne. Zgodnie z zapowiedziami sprzed ponad roku zmieni się rola prezesa. Nowo wybrany prezes SDCM będzie czuwał nad strategią działań Stowarzyszenia, zaś zarządzaniem operacyjnym zajmie się nowo powołany dyrektor zarządzający.

Przeczytaj wywiad z nowym prezesem SDCM

Zmiana warty w Stowarzyszeniu

Podczas Walnego Zebrania wyłoniono nowy Zarząd SDCM. W jego skład weszli: Krzysztof Soszyński – Inter Cars, Mariusz Dankowski – Groupauto Polska, Adam Kapek – Moto-Profil, Witold Piestrzeniewicz – KYB Europe i Jarosław Tunkiel – Nissens.

Warto zwrócić uwagę, że we władzach Stowarzyszenia znalazło się w sumie czterech przedstawicieli sektora producentów części i komponentów motoryzacyjnych. Jednym z nich jest Tadeusz Wojciechowski z firmy Tedgum – polskiego producenta elementów metalowo-gumowych.

Wśród członków stowarzyszenia są zarówno firmy produkcyjne z kapitałem zagranicznym jak i krajowym. W niektórych kwestiach wiele nas różni, ale w najważniejszych sprawach dotyczących naszej branży potrafimy określić wspólne cele i działać razem. Stowarzyszenie jest właśnie takim sojuszem, który pracuje na rzecz całego środowiska. Cieszę się, że będę mógł się zaangażować w te działania osobiście – mówi Tadeusz Wojciechowski.

Zgodnie z zapowiedzią złożoną już rok temu, Alfred Franke, dotychczasowy prezes Zarządu ustąpił ze stanowiska. Nowym prezesem wybrany został Krzysztof Soszyński z Inter Cars S.A. Zgodnie ze zmienionym statutem będzie tę funkcję pełnił przez jedną kadencję.

Wybór prezesa na pojedynczą kadencję to bardzo dobry pomysł. W ten sposób łatwiej będzie zachować maksymalną koncyliacyjność. Nikt z członków nie wyobraża sobie, że nowy prezes mógłby zastąpić Alfreda w codziennej pracy na rzecz stowarzyszenia. To jest po prostu niemożliwe. Moim zadaniem będzie m.in. udzielanie wszelkiej możliwej pomocy dyrektorowi zarządzającemu, który weźmie na siebie ciężar operacyjnego zarządzania Stowarzyszeniem – wyjaśnia Krzysztof Soszyński.

Na stanowisko dyrektora zarządzającego powołany został Tomasz Bęben, dotychczasowy dyrektor ds. prawnych i przemysłu. Zarząd SDCM udzielił mu szerokich pełnomocnictw, dzięki czemu będzie mógł w pełni samodzielnie kierować pracami Stowarzyszenia.

Mimo że stanowisko, które objąłem jest całkiem nowe w strukturach SDCM, chciałbym zapewnić, że w obowiązki wdrażałem się przez kilkanaście ostatnich miesięcy, korzystając z pomocy Alfreda, który powierzał mi kolejne zagadnienia i wspierał radami. Można więc metaforycznie powiedzieć, że pałeczka w sztafecie została przekazana w biegu. Cieszę się, że będę mógł od razu w pełni poświęcić się pracy merytorycznej. Zdaję sobie sprawę, że przejęcie sterów z rąk Alfreda, który tworzył SDCM i przez tyle lat na jego rzecz pracował, jest olbrzymim wyzwaniem, ale podchodzę do tego z optymizmem i nadzieją na jego dalsze – nieocenione wsparcie udzielane mi od początku mojej pracy w SDCM czyli od dobrych kilku lat – mówi Tomasz Bęben.

Podczas Walnego Zebrania Członkowie Stowarzyszenia nadali Alfredowi Franke tytuł honorowego prezesa.

– To niezwykle miły gest ze strony moich przyjaciół z SDCM, który traktuję jako udzielenie mi symbolicznego absolutorium za te wszystkie lata pracy – mówi Alfred Franke.

O przyszłość Stowarzyszenia jestem spokojny. Myślę, że Tomek świetnie sprawdzi się na stanowisku dyrektora zarządzającego – to człowiek młody, zdolny i energiczny, dobrze przygotowany do pracy w SDCM także dzięki wykształceniu prawniczemu – jest on radcą prawnym. Sprawdził się podczas pracy w trudnych czasach pandemii. Ja, choć ustępuję ze stanowiska prezesa i wycofuję się z pracy operacyjnej, to jednak nie znikam. Wyrażam gotowość służenia radą i pomocą Tomkowi i Zarządowi, jeśli tylko będą jej potrzebowali – dodaje Alfred Franke.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bogumił, 27 maja 2021, 10:46 1 0

Alfredzie, z mojej strony również wielkie podziękowania za Twoją pracę i wkład w rozwój i ochronę naszego sektora. Przez te wszystkie lata, kiedy miałem zaszczyt przyglądać się, a czasami pomagać, widziałem, jakim obciążeniem jest taka walka ze wszystkimi, zbyt często nie doceniana. Na pewno SDCM nie byłby w tym miejscu, gdzie jest bez Ciebie. Patrzę na to również z poziomu współpracy z FIGIEFA i wiem, że za każdym razem, kiedy padają tam słowa o "pomocy ze strony stowarzyszeń narodowych" najczęściej chodzi o SDCM. Tomkowi postawiłeś wysoko poprzeczkę, ale jestem pewny, że operacyjnie poprowadzi zespół bardzo dobrze. Trzymam kciuki.
Serdecznie pozdrawiam cały zespół SDCM !

Odpowiedz

Anonim, 27 maja 2021, 10:57 1 0

Szok, nie spodziewałem się że Alfred naprawdę usunie się na bok, oddając zarządzanie stowarzyszeniem innym. Niemniej dziękuję za te lata pracy i życzę powodzenia w nowym systemie zarządzania

Odpowiedz

Adrian Sklorz, 27 maja 2021, 11:51 1 0

Gratulacje dla nowych Władz, ale przede wszystkim podziękowania i wyrazy szacunku za ogrom pracy dla Pana Alfreda Franke! Chapeau bas.

Odpowiedz