Scania Polska z nowym dyrektorem generalnym

24 czerwca 2021, 12:59

Wojciech Rowiński obejmie stanowisko dyrektora generalnego Scania Polska z dniem 1 sierpnia 2021 r. Ma wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży, strategii i rynku pojazdów ciężarowych zdobywane na różnych stanowiskach w trakcie swej wieloletniej kariery w Scania.

Wojciech Rowiński

Wojciech Rowiński rozpoczął pracę w Scania Polska w połowie lat 90., uczestnicząc w budowie organizacji i odpowiadając za sprzedaż i marketing pojazdów ciężarowych. Przez trzy lata zbierał też doświadczenie w centrali Scania w Szwecji w dziale strategii i rozwoju produktu. Następnie wrócił do Polski i od 2005 roku na stanowisku dyrektora oddziału Scania Kraków odpowiadał za działalność sprzedażową i serwisową pojazdów Scania w regionie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Scania Ukraina, a później Scania Rosja. Obecnie w centrali Scania jest odpowiedzialny za przygotowanie światowej sieci firmy do sprzedaży i obsługi pojazdów elektrycznych.

– Bardzo cieszy mnie powrót do Scania Polska i możliwość kierowania tą organizacją przez najbliższe lata. Choć bez wątpienia są to nietypowe i wymagające czasy, to są one również okazją do dalszego rozwoju firmy i jeszcze skuteczniejszego wspierania naszych klientów. Zamierzamy poszerzać ofertę produktów i usług, które zwiększają zysk firm transportowych i wzmacniają naszą pozycję jako lidera zrównoważonego transportu. Sukces jaki dzięki profesjonalizmowi oraz wizjonerstwu odnoszą polskie firmy transportowe w Europie zobowiązuje nas do jeszcze lepszej pracy. Mamy świetny, kompetentny i ambitny zespół. Bycie częścią tego zespołu i kierowanie dalszym rozwojem naszych produktów, usług oraz sieci w Polsce jest dla mnie bardzo pozytywną motywacją – komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska.

Wojciech Rowiński zastępuje na tym stanowisku Haralda Woitke, który pełnił funkcję dyrektora generalnego Scania Polska od 2015 roku, a obecnie obejmie stanowisko dyrektora generalnego Scania Niemcy i Austria.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!