Neoplan Skyliner nagrodzony za wzornictwo

, 2 kwietnia 2012, 15:22

Neoplan Skyliner został wyróżniony nagrodą red dot award w kategorii „wzornictwo produktu 2012”. Jury doceniło autokar zaprezentowany po raz pierwszy na targach Busworld, które odbyły się w Kortrijk jesienią 2011 roku.

Neoplan SkylinerBryła autobusu jest estetyczna, lekka i dynamiczna, zachowując jednocześnie harmonię kształtu, funkcji i ergonomii. Wyraźne linie i ostre, skośnie docięte krawędzie ze szkła i blachy przyczyniły się do redukcji współczynnika oporu powietrza do poziomu 0,41. To wynik na poziomie vanów średniej klasy, nieosiągalny dla innych autokarów piętrowych

Tradycyjne elementy wzornictwa – wysunięte do przodu krawędzie okien, duża przednia szyba o podziale poziomym, dynamicznie zakrzywione łuki nadkoli oraz skośnie podcięte reflektory – to charakterystyczne elementy nowego Skylinera. Elementy te otrzymały nową interpretację.

Koncepcja Skylights, zakłada przeszklenie naroży dachowych, dużą szybę przednią i duże szklane okna dachowe, pełniące funkcję wyjść awaryjnych, zapewnia pasażerom ciekawy widok na panoramicznym górnym pokładzie autokaru. Patrząc z boku, układ okien autokaru Skyliner zachowuje często stosowany także w tradycyjnych autobusach piętrowych podział na górny i dolny pokład. Pas okien pokładu dolnego wychodzi od dużej, wygiętej szyby panoramicznej.

Projektanci i konstruktorzy przejęli z wcześniejszych modeli Neoplanów niektóre sprawdzone już elementy: oświetlenie tylne, reflektory i klapy. Ma to znaczenie dla klientów, ze względu na cykl życia autokarów i dostęp do części zamiennych.

Od 2002 roku „red dot award“ trafiło do ośmiu autobusów MAN i Neoplan. W 2011 roku wyróżniony został miejski Lion’s City Hybrid.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

193.106.217.*, 3 kwietnia 2012, 22:46 0 0

Fajny autokar

http://www.busomat.pl

Odpowiedz