Nowy olej w linii Platinum Ultor

2 lipca 2021, 15:14

Do oferty produktowej Orlen Oil został wdrożony nowy olej w segmencie olejów do samochodów ciężarowych – Platinum Ultor Fuel Economy 5W-30.

To syntetyczny olej do silników wysokoprężnych. Został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu zwiększonej ochrony przed utlenianiem w komorze silnika oraz utratą lepkości przez olej na skutek ścinania i napowietrzania. Produkt jest dedykowany do nowoczesnych silników wysokoprężnych wyposażonych w układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtr cząstek stałych (DPF) lub układ recyrkulacji spalin (EGR).

Platinum Ultor Fuel Economy 5W-30 jest zalecany do silników Diesla pracujących pod wysokim obciążeniem m.in. w samochodach ciężarowych, autobusach oraz sprzęcie budowlanym. Technologia oleju została opracowana z myślą o jednostkach napędowych najnowszej generacji, co do których producent zaleca środki smarowe w klasie jakości API: FA-4 oraz niskim HTHS (High Temperature High Shear).

Produkt posiada dobre właściwości smarne, dzięki którym zapewnia skuteczne smarowanie silnika w każdych warunkach eksploatacji, gwarantując niższe zużycie paliwa. Platinum Ultor Fuel Economy 5W-30 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu zwiększonej ochrony przed utlenianiem w komorze silnika oraz utratą lepkości przez olej na skutek ścinania i napowietrzania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!