Regionalne półfinały The Drivers’ Fuel Challenge 2012 w Polsce

27 kwietnia 2012, 10:22

Polskie eliminacje w konkursie The Drivers’ Fuel Challenge trwają i weszły już w fazę półfinałową. Konkurs zgromadził już ponad 600 uczestników, a liczba ta wciąż rośnie z każdym dniem – nadal trwają lokalne rundy kwalifikacyjne i istnieje możliwość zarejestrowania swojego udziału w konkursie.

Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej odbywają się w 23 lokalizacjach w Polsce od marca. Podzielono je na sześć regionów. Zakończyły się już eliminacje w 16 lokalizacjach wchodzących w skład regionów: południowego, wschodniego, centralnego i zachodniego. W regionach południowym i wschodnim zakończyły się też półfinały, co pozwoliło na wyłonienie pierwszych sześciu (po trzech z każdego regionu) uczestników polskiego finału konkursu, który zaplanowano na 26 maja 2012 r. Podobnie jak przed rokiem, teraz też odbędzie się w Młochowie. Jego zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Konkursu na poziomie regionu Europy centralno-wschodniej.

Pierwszym etapem konkursu są indywidualne jazdy konkursowe, w trakcie których uczestnicy, w zależności od lokalizacji, pokonują trasę o długości od 20 do 30 km. W danej lokalizacji trasa konkursowa jest jednakowa dla wszystkich uczestników. Celem konkursu jest przejechanie danej trasy z jak najniższym zużyciem paliwa i w określonym limicie czasu. Zawodnicy pokonują trasy konkursowe zestawem składającym się z Volvo FH w edycji Fuel Champion oraz w pełni załadowanej naczepy Wielton lub Krone. Pomiary zużycia paliwa dokonywane są przy pomocy systemu Dynafleet.

– „Dotychczasowe wyniki konkursu dowodzą, że polscy kierowcy posiadają duże umiejętności jeśli chodzi o jazdę ekonomiczną. Wyniki zużycia paliwa pierwszych sześciu finalistów polskich eliminacji, wyłonionych  w trakcie regionalnych półfinałów nie przekraczają 25 l/100 km. Niektórzy z kierowców osiągnęli wyniki poniżej 23 l/100 km i to z ładunkiem 23t" – mówi Tomasz Jaworski, Regionalny Menedżer ds. Rozwiązań Biznesowych.

Więcej informacji dotyczących konkursu, w tym szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.volvotrucks.pl/fuelchallenge. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmują także autoryzowane serwisy Volvo Trucks w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!