DB Schenker rozszerza swoją sieć w Finlandii

12 sierpnia 2021, 8:03

DB Schenker kontynuuje swój rozwój w Finlandii. Do sieci operatora logistycznego w Europie Północnej dołączy pięć terminali i ponad 260 pracowników. W rezultacie podpisanej umowy DB Schenker przejmuje cały kapitał zakładowy spółki Vähälä Logistics Oy i jej spółek zależnych, występujących pod nazwą Vähälä Yhtiöt.

Fińska rodzinna grupa logistyczna została założona w 1937 r. i jako partner sieci DB Schenker od dawna świadczy krajowe usługi transportu lądowego w środkowej i północnej Finlandii.

– Dzięki przejęciu wzmacniamy pozycję DB Schenker w Europie. Poprzez nabycie Vähälä Yhtiöt, firmy, która już działa dla nas w Finlandii, mamy możliwość rozszerzenia struktury sieci transportu lądowego DB Schenker w środkowej i północnej części tego kraju – mówi Helmut Schweighofer, CEO DB Schenker Europe.

Vähälä Yhtiöt zatrudnia 265 pracowników i jest jednym z przodowników w dziedzinie transportu przyjaznego środowisku, dzięki wykorzystaniu samochodów ciężarowych zasilanych gazem, furgonetek elektrycznych oraz długich naczep HCT. Zgodnie z umową, cała działalność operacyjna Vähälä Yhtiöt zostanie przejęta przez DB Schenker. Obie strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu.

Po zawarciu umowy Vähälä Yhtiöt będzie nadal działać w perspektywie średniookresowej w zakresie krajowych przewozów lądowych, jako niezależny podmiot stowarzyszony obok DB Schenker w Finlandii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!