System e-TOLL dostępny w SafeFleet

18 sierpnia 2021, 13:09

Zarządzający flotą pojazdów, poruszających się po krajowych drogach, mają coraz większy wybór operatorów e-TOLL. Dołączył do nich SafeFleet, po uzyskaniu w Ministerstwie Finansów (MF) i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pozytywnego wyniku testów przejazdowych swoich urządzeń pokładowych ZSL.

e-TOLL to kolejny, po węgierskim (HU-GO) i bułgarskim (BGTOLL), automatyczny system poboru opłat drogowych, dostępny w SafeFleet. Oferta dostępna jest zarówno dla dotychczasowych jak i dla nowych klientów. W obu przypadkach warunkiem jej uruchomienia jest posiadanie właściwego urządzenia, które otrzymało certyfikację MF i KAS.

– Urządzenie ZSL ma tę przewagę nad aplikacją proponowaną przez MF i KAS, że zużycie danych jest po stronie operatora. Nie drenuje również baterii telefonu, działając samoczynnie i automatycznie – mówi Jakub Wojda, prezes zarządu SafeFleet Polska.

– Automatyczny pobór opłat drogowych jest jedną ze składowych całego systemu monitoringu GPS pojazdów – Monitoringu, który bywa kojarzony wyłącznie ze śledzeniem pozycji, a to tylko jedna z jego licznych funkcji, dostosowanych do konkretnych oczekiwań klientów, z niemal wszystkich branż – dodaje Jakub Wojda.

Elektroniczne regulowanie należności za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych i zagranicznych ułatwia codziennie funkcjonowanie firm, przyczyniając się do znacznych oszczędności czasu i środków. Nie trzeba zatrzymywać się, by kupić bilet, nie trzeba pilnować, by nie zboczyć ze ściśle określonej trasy, nie trzeba też obawiać się ukarania mandatem, gdy jednak kierowca zabłądzi i tę trasę opuści. Z urządzeniem pokładowym ZSL jedzie się dowolną trasą, korygując ją w zależności od sytuacji, a system sam nalicza odpowiednie opłaty. Warunek do spełnienia jest tylko jeden – wystarczająca ilość środków na koncie.

Aby automatycznie regulować opłaty za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce, należy najpierw zarejestrować się w systemie e-TOLL – online lub w stacjonarnej sieci Miejsc Obsługi Klienta – i przypisać w nim konkretne urządzenie do konkretnego pojazdu. Warto pamiętać, że do 30 września 2021 r. razem z e-TOLL będzie funkcjonował dotychczasowy system viaTOLL, a od 1 października 2021 r. już tylko e-TOLL.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!