Grupa PEKAES nadal na minusie, ale lepiej niż przed rokiem

9 maja 2012, 11:25

Mimo EBITDA na poziomie -0,3 mln zł, Grupa PEKAES odnotowała wyraźną poprawę kluczowych wskaźników w I kwartale 2012 roku. W okresie tym Grupa PEKAES, wyłączając zdarzenia jednorazowe, poprawiła EBIT o 39 proc., a EBITDA – o 88 proc. w porównaniu z I kwartałem 2011 roku.

PEKAESWynik ten jest głównie efektem wdrażania strategii Grupy, polegającej m.in. na skupieniu się na działalności podstawowej i sprzedaży zbędnych aktywów. PEKAES zakończył proces wdrażania systemu informatycznego QGUAR, który objął wszystkie operacje logistyczne spółki we wszystkich lokalizacjach w kraju. Przychody Grupy na koniec marca sięgnęły 147,5 mln zł. O 1/5 wzrosły przychody w segmencie przesyłek drobnicowych. Wynik EBITDA polepszył się do -0,3 mln z -2,1 mln zł w I kwartale 2011 roku.

– „Reorganizacja Grupy PEKAES przynosi wymierne efekty. Mimo zanotowanych ujemnych wartości wyniku w pierwszym kwartale tego roku, dynamika jego pozytywnych zmian, podobnie jak innych ważnych wskaźników jest bardzo dobra i pokazuje właściwy kierunek zmian w Grupie. Otoczenie biznesowe było w I kwartale bardzo zmienne, szczególnie na zagranicznych rynkach. Jestem jednak przekonany, że na koniec roku PEKAES będzie mógł pochwalić się już dodatnim wynikiem z działalności podstawowej” – powiedział Jacek Machocki, prezes zarządu PEKAES SA.

Na koniec marca 2012 roku PEKAES posiadał 72,3 mln zł gotówki. Wartość księgowa była wyższa o 58% od kapitalizacji spółki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!