Tramino do Brunszwiku

1 czerwca 2012, 16:32

Tramwaje z Bolechowa pojawią się w kolejnym mieście. Tym razem Solaris wygrał kontrakt na dostawę 15 tramwajów do Brunszwiku w Niemczech, gdzie rozstaw torów jest wyjątkowy – wynosi 1100 mm.

36-metrowe, czteroczłonowe Tramino dla Braunschweiger Verkehrs-AG będą w całości niskopodłogowe. Wewnątrz zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 siedzących.

Kontrakt opiewa na kwotę 33 mln euro, wliczając w to pakiet serwisowy oraz pakiet części zamiennych. Dostawa pierwszego tramwaju nastąpi w maju 2014 roku, a ostatni Tramino przyjedzie do Brunszwiku w grudniu 2014 roku.

– „Zamawiając Solarisa Tramino nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, otrzymuje nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko przekonają się do komfortu podróżowania, który oferują  tramwaje marki Solaris” – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

– „Solaris przebił swoją ofertą innych europejskich producentów ubiegających się o zamówienie. Jestem przekonany, że jako firma rodzinna wraz ze swoją filozofią działania oraz stylem zarządzania pasuje do nas wręcz idealnie” – dodaje Georg Hohmann, Prezes Zarządu Braunschweiger Verkehrs-AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!