Konferencja Rzecznika MŚP w sprawie systemu e-TOLL

29 października 2021, 11:26

System poboru opłat na drogach e-TOLL, zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców i stowarzyszeń transportowych, od momentu wdrożenia generuje liczne problemy i trudności. Z inicjatywy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, 3 listopada odbędzie się konferencja poświęcona temu tematowi.

„e-TOLL w praktyce – pytania i odpowiedzi” to tytuł XXVIII posiedzenia Rady Przedsiębiorców z udziałem Rady Konsultacyjnej, która odbędzie się w formie konferencji wideo. Wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy mogą wziąć w niej udział.

Na stronie wydarzenia czytamy:

W związku z pojawiającymi się problemami „wieku dziecięcego” związanymi z wprowadzaniem całkowicie nowego systemu do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wpływają liczne sygnały od przedsiębiorców o problemach z funkcjonowaniem e-TOLL. Kwestie zgłaszane przez użytkowników są różnorakie: od braku możliwości rejestracji, poprzez brak możliwości zalogowania się do programu, po uiszczanie opłat za przejechane kilometry. W związku z tym, Rzecznik, w porozumieniu z Ministerstwem Finansów, organizuje otwarte XXVIII posiedzenie Rady Przedsiębiorców w formie sesji pytań i odpowiedzi, w trakcie której eksperci Ministerstwa przybliżą zasady działania systemu e-TOLL.

Wcześniejsze działania Rzecznika w sprawie systemu poboru opłat drogowych zaowocowały już zmianą podejścia władz w sprawie kar za niezastosowanie się do przepisów w nowym brzmieniu. Za sprawą działań Rzecznika, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska zadeklarowała, że w początkowym okresie po wygaszeniu viaTOLL, będzie stosowane przede wszystkim pouczanie, a nie karanie.

Rejestracja do udziału w konferencji odbywa się tutaj: https://rzecznikmsp.gov.pl/xxviii-posiedzenie-rady-przedsiebiorcow-z-udzialem-rady-konsultacyjnej-e-toll-w-praktyce-pytania-i-odpowiedzi/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!