Odcinkowy pomiar prędkości: gotowe kolejne systemy na S8

19 listopada 2021, 9:53

Zakończył się montaż kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości na S8. Równocześnie trwa montaż lamp doświetlających 24 inne urządzenia. Wszystkie prace odbywają się na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, a wykonawcą jest olsztyńska firma Sprint.

Na początku listopada zakończył się montaż i uruchomienie systemów pomiaru średniej prędkości na 4 odcinkach drogi S8 w Warszawie. 2 kontrolują ruch w stronę Poznania, a 2 w kierunku Białegostoku – po jednym po każdej stronie Wisły. Odcinek wschodni ma długość 4,04 km w obu kierunkach, a zachodni 3,08 km w kierunku do Wisły i 2,95 km w kierunku od Wisły.

Ponadto, od października trwa planowana na 12 tygodni modernizacja 24 urządzeń OPP zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Zostaną one wyposażone w lampy doświetlające, dzięki czemu pomiary będą dokładniejsze i łatwiejsze do wykonania nawet w trudnych warunkach pogodowych. Łącznie zostanie zamontowanych 100 lamp wspierających rejestratory typu UnicamVELOCITY3, które zamontowano na polskich drogach w latach 2014-2015.

– Nasza współpraca z GITD w ramach różnych projektów trwa już od przeszło 6 lat. Cieszę się, że Inspektorat powierza nam kolejne zadania, które zwiększają bezpieczeństwo na polskich drogach. Uruchomione właśnie w Warszawie systemy OPP, składające się z kamer ANPR, umożliwiają identyfikacją parametrów pojazdu i kierowcy w każdych warunkach pogodowych. Także w nocy. Z kolei lampy montowane przez nas na starszych urządzeniach pozwolą im osiągnąć ten sam poziom skuteczności, co nowoczesne systemy. Jakość zdjęć nie będzie już zależna od ilości światła słonecznego i identyfikacja kierowcy będzie łatwiejsza – mówi Waldemar Matukiewicz, Wiceprezes Zarządu Sprint S.A.

Poddawane modernizacji urządzenia zlokalizowane są w całej Polsce: 5 w województwie mazowieckim, 4 w śląskim, 3 w łódzkim, po 2 w lubelskim, lubuskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim oraz po 1 w województwach małopolskim, podlaskim, opolskim i świętokrzyskim.

W 2015 r. firma Sprint uruchomiła na zlecenie GITD 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości w 13 województwach. Mają one długość od ok. 900 m do ponad 7 km. Od 2017 r. Sprint odpowiedzialny jest za ich utrzymanie i serwisowanie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!