Nowy właściciel marki Fomar Friction

17 lipca 2012, 10:17

Koncern MAT Holdings Inc. z siedzibą w USA kupił od Borg Automotive A/S markę Fomar Friction oraz organizację sprzedażową i wszelkie związane z tym prawa handlowe. Organizacja sprzedażowa firmy Fomar Borg Automotive staje się częścią Roulunds Braking z siedzibą w Odense i od 1 sierpnia 2012 r. przejmuje pełny zakres bieżącej współpracy z klientami.

Aktualnie zakłady produkcyjne należące do MAT Holdings Inc. dostarczają klocki hamulcowe do samochodów osobowych światowym producentom zarówno na OE jak i w aftermarkecie. Roczna produkcja klocków hamulcowych w zakładach MAT Holdings Inc. to ponad 20 mln kompletów.

Produkcja w Polsce w zakładzie Fomar w Markach będzie kontynuowana. Cały zespół sprzedażowy Fomar (menadżerowie sprzedaży i Customer Service) oraz dotychczasowy schemat współpracy z klientami (magazyn, wysyłki) pozostaje bez zmian.

Zmiana właściciela marki Fomar Friction stanowi szansę rozwoju i ekspansji zarówno w segmencie ciężarowym, jak i osobowym. Nowoczesne centrum badań i rozwoju w Danii, obecność MAT jako dostawcy OE/OES, dodatkowe środki na inwestycje oraz szerokie porftolio produktów stwarzają marce Fomar Friction nowe możliwości.

MAT Holdings Inc. powstał w 1984 roku i działa obecnie w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej. Firma posiada zakłady produkcyjne w USA, Europie i w Azji, zatrudniając łącznie około 13 000 osób. W skład europejskiej części koncernu wchodzą min.: Roulunds Braking (Dania – produkcja materiałów ciernych), Eurac Holdings (Wielka Brytania/Czechy – tarcze hamulcowe), Meneta (Dania – producent metalowych płytek do klocków i shimów), MAT Foundaries Europe (Niemcy – elementy systemów hamulcowych).


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!