Goodyear wprowadza nową oponę Urbanmax MCA HL+

13 grudnia 2021, 9:37

Rynek autobusów miejskich znajduje się w bezprecedensowym okresie transformacji. Elektryfikacja, autonomiczność i dostępność, w tym usługi na żądanie, rewolucjonizują miejską mobilność. Goodyear wprowadził na rynek oponę Urbanmax MCA HL+, rozwiązanie, które pomoże zwiększyć efektywność obecnych flot autobusowych.

– Operatorzy autobusów znajdują się pod coraz większą presją, aby realizować cele środowiskowe, a jednocześnie dostosowywać się do zmieniających się trendów w mobilności miejskiej. Goodyear koncentruje się na ułatwianiu przejścia do neutralnej dla klimatu przyszłości, dostarczając technologie, które pozwolą zwyciężyć w szybko zmieniającym się środowisku transportu zbiorowego. Naszym celem jest wspieranie menedżerów flot autobusowych w obniżaniu emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększanie efektywności energetycznej za pomocą niskoemisyjnych opon, a także inteligentnych systemów monitorowania opon – wyjaśnia Maciej Szymański, Dyrektor Marketingu Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.

Oparta na konstrukcji Urbanmax MCA, nowa opona MCA HL+ jest przystosowana do obsługi dodatkowej masy akumulatorów przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Technologie zastosowane w nowym modelu, wyrażone w nowej mieszance bieżnika, projekcie i konstrukcji, wspierają potrzeby operatorów w zakresie redukcji emisji CO2 i hałasu, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach.

Urbanmax MCA HL+ jest dostosowana do każdej pozycji na osi, charakteryzuje się wysoką nośnością – wytrzymuje 8-tonowy nacisk na oś, wymagany przez nowoczesne autobusy elektryczne lub hybrydowe.

– Opona Urbanmax MCA jest znana z wysokiego potencjału przebiegu, trakcji i przyczepności w każdych warunkach pogodowych, nieodzownych w wymagających środowiskach miejskich. Od wielu lat ta linia produktów cieszy się zaufaniem wiodących firm transportowych w całej Europie, ponieważ zaspokaja potrzeby zarówno spalinowych, jak i alternatywnych układów napędowych. Nowy model Urbanmax MCA HL+ oferuje niższe opory toczenia, aby jeszcze bardziej podnieść efektywność energetyczną i paliwową, a także zwiększoną nośność, która wspiera wydłużenie zasięgu autobusów elektrycznych – mówi Szymański.

Gama opon Urbanmax MCA jest przystosowana do pracy przez cały rok, o czym świadczy oznaczenie 3PMSF na ścianie bocznej, potwierdzające gotowość do pracy na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Firma zintegrowała także czytniki RFID, które umożliwiają łatwą identyfikację i łączność z systemami zarządzania i śledzenia opon.

W ramach wsparcia ekologicznych celów firm transportowych, nowa gama opon nadaje się również do bieżnikowania w ramach programu Goodyear.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!