Zestawy naprawcze łożyska koła dla samochodów dostawczych

, 10 sierpnia 2012, 13:40

Schaeffler Automotive Aftermarket rozszerza swoją ofertę o nowe zestawy naprawcze łożyska koła FAG dla samochodów dostawczych. Są one przeznaczone w szczególności do samochodów Mercedes-Benz Sprinter, Vito i Viano oraz dla modelu VW Crafter.

Nowy zestaw naprawczy pozwala zredukować czas potrzebny na demontaż i wymianę całego modułu łożyska koła aż do 60 %, a podczas naprawy samochodu dostawczego przy użyciu narzędzia specjalnego, wymienione zostaje jedynie łożysko koła, co eliminuje potrzebę ustawiania zbieżności.

Czas jest ważny szczególnie dla przedsiębiorstw i operatorów flot pojazdów – dłuższy czas naprawy oznacza nie tylko spore opóźnienia, ale również utratę dochodów.

Podstawowym elementem nowego zestawu naprawczego dla samochodów dostawczych jest łożysko koła generacji 2.1 z dwurzędowym skośnym łożyskiem kulkowym. Kompaktowy moduł łożyska koła posiada również ustawiony luz łożyskowy wraz z dożywotnim smarowaniem i uszczelnieniem. Z łożyskiem zintegrowana jest piasta, enkoder ABS i pierścień osadczy umieszczony po stronie piasty koła. 

Ze względu na swoją konstrukcję oraz sposób w jaki łożysko jest zamontowane w samochodzie, naprawy nie można przeprowadzić za pomocą standardowych narzędzi. Z tego powodu Schaeffler Automotive Aftermarket oferuje specjalne narzędzie do właściwego demontażu / montażu łożysk kół. Jego użycie zapewnia, że siła będzie rozłożona równomiernie na bieżni zewnętrznej łożyska i pierścień osadczy zablokuje się w odpowiednim zagłębieniu w zwrotnicy.

Dla profesjonalnego montażu nowego zestawu naprawczego FAG, dostępna jest instrukcja w wersji drukowanej oraz elektronicznej. Jest ona przygotowana w sześciu językach (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański oraz polski) i dostępna na portalu warsztatowym RepXpert (www.repxpert.com).

Dodatkową pomocą przy profesjonalnym montażu nowego produktu jest film szkoleniowy “Zestawy naprawcze łożyska koła FAG dla samochodów dostawczych” również w sześciu wersjach językowych. Film prezentuje procedurę wymiany łożyska koła przedniej osi w samochodach z napędem na tylne koła – Mercedes-Benz Sprinter, Vito i Viano, oraz dla samochodu VW Crafter. Materiał filmowy i instrukcja montażu na DVD są częścią walizki z narzędziem specjalnym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!