Antyszczepionkowe protesty kierowców w Kanadzie przybierają na sile

7 lutego 2022, 14:07

Sytuacja w Kanadzie, wywołana antyszczepionkowym protestem zwanym „Konwojem wolności”, zaognia się z każdym dniem. Kierowcy ciężarówek buntują się przeciwko obowiązkowym szczepionkom dla truckerów wjeżdżającym do Kanady, a także manifestują swój sprzeciw w związku z obowiązującymi restrykcjami.

Protesty kierowców przeciwko szczepieniom COVID

Protesty kierowców trwają w Kanadzie niemal od dwóch tygodni, jednak z dnia na dzień sytuacja znacznie się pogarsza. Blokada Ottawy, której ulice zastawiają ciężarówki, doprowadziła do wprowadzenia w niedzielę stanu wyjątkowego w mieście. Zgodnie z komunikatem wydanym przez miasto, rozwiązanie to ma umożliwić płynniejsze zarządzanie usługami dla mieszkańców oraz przeprowadzanie niezbędnych zamówień. Protesty, rozszerzają się na inne miasta Kanady. Dochodzi także do blokad przejść granicznych ze Stanami Zjednoczonymi, które również wprowadziły ograniczenia dla wjeżdżających.

Do protestów doszło w odpowiedzi na kanadyjskie zarządzenie o zakazie przekraczania granic przez niezaszczepionych kierowców ciężarówek. Blokady ulic, jazda po chodnikach, hałas, akty wandalizmu – tak obecnie wygląda rzeczywistość mieszkańców Ottawy, Toronto i innych miast. Policja stara się przeciwdziałać tym aktom – wprowadziła blokadę dróg dojazdowych do śródmieścia, wystawia mandaty, kieruje sprawy bezpośrednio do sądów. Wydano także ostrzeżenie, że karane będą osoby udzielające pomocy protestującym, dostarczające im na przykład benzynę.

Antyszczepionkowe protesty w USA i Kanadzie

Nie jest to jedyny sposób wsparcia protestujących. Na wielu portalach crowfundingowych powstają zbiórki pieniędzy, które mają zostać przekazane na cel „walki z ograniczeniami wywołanym z COVID-19”. Działania te popierane są przez skrajnie prawicowych działaczy oraz organizacje, a ich zasięg powiększa się i obejmuje także organizacje europejskie. Na wielu portalach społecznościowych powstają grupy mające na celu wsparcie protestujących, a także organizację innych protestów pod hasłem walki z pandemicznymi ograniczeniami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Obywatel, 8 lutego 2022, 15:13 8 0

Protesty nie są antyszczepionkowe, tylko pro wolnościowe.

Odpowiedz