Wsparcie dla pracowników z Ukrainy. Polska firma daje przykład.

28 lutego 2022, 13:09

W polskich przedsiębiorstwach na rynku transportowym i motoryzacyjnym zatrudnionych jest wielu pracowników z Ukrainy. W tym szczególnym czasie mogą oni potrzebować wsparcia – dla siebie i swoich rodzin. Nie chodzi tylko o pomoc doraźną, ale także w dłuższej perspektywie.

Jak pomagać pracownikom z Ukrainy? Przykład polskiej firmy.

Jedną z firm działających na rynku produkcyjnym w branży motoryzacyjnej, której część zespołu stanowią pracownicy z Ukrainy jest firma MB Pneumatyka, wytwarzająca złącza do układów hamulcowych w samochodach użytkowych. Przedsiębiorstwo podjęło działania, które można traktować jako dobry przykład dla całej branży.

Małgorzata Bieniaszewska MB Pneumatyka– Atak Rosji na Ukrainę dotknął MB Pneumatyka bezpośrednio. Nasz zespół tworzą również obywatele Ukrainy, którzy przeżywają obecnie bardzo trudne i pełne lęku o swoich najbliższych chwile. Bardzo cieszy mnie fakt, że znaleźli wsparcie wśród pracowników całej naszej firmy, którzy bardzo osobiście podeszli do dramatu, jaki spotkał naszych wschodnich sąsiadów. – mówi Małgorzata Bieniaszewska – Founder MB Pneumatyka – Razem z Zarządem postanowiliśmy zorganizować wewnętrzne spotkanie z pracownikami, podczas którego zapewniliśmy wszystkich o naszej solidarności z członkami zespołu pochodzącymi z Ukrainy, a także zagwarantowaliśmy im ciągłość zatrudnienia. Rozpoczęliśmy również proces zatrudniania członków rodzin naszych pracowników, którzy docierają do Polski. Bez względu na to, czy mieliśmy w planach nowe stanowiska pracy uważamy, że taka forma wsparcia jest w tym momencie bardzo potrzebna. Uruchomiliśmy również możliwość skorzystania z porad psychoterapeutów w tym również ukraińskojęzycznych, którzy są dostępni 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Sprawdzamy obecnie możliwość wsparcia zespołu w sprowadzeniu do Polski z terenów objętych walką ich najbliższych. Z inicjatywy naszych pracowników, od poniedziałku 28 lutego uruchomiliśmy również zbiórkę środków higienicznych, pięlęgnacyjnych artykułów medycznych i medykamentów. Dodatkowo wspieramy rzeczowo i finansowo tych obywateli Ukrainy, którzy podjęli decyzję o powrocie do kraju i walce w obronie ojczyzny  – dodaje Małgorzata Bieniaszewska.

Firma monitoruje doniesienia z Ukrainy i bada możliwości wsparcia pracowników i ich rodzin.

Twoja firma daje dobry przykład, wspierając Ukrainę? Napisz nam o tym na adres: redakcja@motofocus.pl. Niech dowiedzą się o tym inni!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!