Sprawozdania środowiskowe w warsztacie – nie przegap terminu!

8 marca 2022, 8:00

Najbliższe tygodnie to ważny czas dla warsztatów samochodowych. Zbliżają się bowiem terminy, do których należy wypełnić obowiązkowe sprawozdania środowiskowe.

15 marca i 31 marca – tych dat nie może przegapić żaden serwis motoryzacyjny. To dni, do których muszą złożyć wymagane raporty w zakresie wytwarzania odpadów oraz wpływu prowadzonej działalności na środowisko. Eksperci Bio Service mogą opracować te dokumenty dla warsztatów. Ten tydzień to jednak ostatnia chwila, aby zlecić specjalistom przygotowanie sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami.

Gospodarowanie odpadami przy pomocy platformy Bio Service pozwala poświęcić więcej czasu na budowanie wizerunku warsztatu, obsługę oraz pozyskiwanie nowych klientów. Usługa jest dostarczana przez Inter Cars i stanowi element szeroko zakrojonych działań, których celem jest wspieranie właścicieli warsztatów w codziennym funkcjonowaniu oraz w rozwoju ich firm. Realizowane są one pod wspólnym hasłem „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”.

Co czeka warsztaty w marcu?

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami

Termin: 15 marca 2022 roku, wtorek
Miejsce złożenia: urząd marszałkowski
Warsztaty mają obowiązek w rocznym sprawozdaniu uwzględnić informacje dotyczące masy i rodzajów odpadów, wytworzonych w ramach prowadzonej działalności. W raporcie powinny zostać opisane sposoby gospodarowania nimi oraz zawarte dane dotyczące posiadanych instalacji.

Sprawozdanie o zakresie korzystania ze środowiska oraz wniesienie opłaty środowiskowej

Termin: 31 marca 2022 roku, czwartek
Miejsce złożenia: urząd marszałkowski

Przedsiębiorca, którego działalność ma wpływ na środowisko musi rokrocznie przedstawiać zakres tego wpływu. W sprawozdaniu dotyczącym korzystania zebrane mają zostać informacje o wytworzonych odpadach, ich składowaniu i gospodarowaniu, a także dane dotyczące wprowadzonych do atmosfery w minionym roku gazów oraz pyłów.
Obowiązkową częścią dokumentu jest podsumowanie opłat należnych za korzystanie ze środowiska (zgodnie z art. 274 ustawy Prawo ochrony środowiska oraz aktualnym obwieszczeniem ministra właściwego ds. środowiska). Opłata środowiskowa musi zostać wniesiona na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego do 31 marca.

Dobry warsztat wie, jak dbać o gospodarkę odpadów

Platforma Bio Service to kompleksowe narzędzie umożliwiające sprawne i zgodne z przepisami gospodarowanie odpadami w warsztacie.

– Właściciel serwisu może za jej pomocą zamówić odbiór odpadów, jednocześnie nie martwiąc się o wypełnianie Karty Przekazania Odpadu w BDO. Warto również pamiętać o możliwości zlecenia przez platformę m.in. wpisu do rejestru BDO, przygotowania sprawozdania z wytworzonych odpadów czy opracowania zgłoszenia instalacji – zaznacza Adrian Siemiński, kierownik projektu Bio Service w Polsce.

W związku z dużym zainteresowaniem usługami sporządzania raportów środowiskowych, specjaliści Bio Service zachęcają do zamówienia ich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Opublikowane przez: TruckFocus.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!