Ukraina: PTM Polska daje przykład

7 marca 2022, 14:12

Pomoc w transporcie uchodźców z Ukrainy do Polski oraz przewóz artykułów pierwszej potrzeby na granicę polsko-ukraińską to działania podjęte przez firmę PTM Polska – dystrybutora naczep specjalistycznych w związku z wojną za naszą wschodnią granicą. Firma uruchomiła także zbiórkę pieniędzy, by zebrać dodatkowe fundusze na pomoc.

– Od 26 lutego jesteśmy bardzo aktywnie zaangażowani w pomoc mieszkańcom Ukrainy.  Zorganizowaliśmy już kilka wyjazdów samochodami po uchodźców na granicę. Przywieźliśmy już ponad 60 osób, w tym ponad połowę stanowią dzieci, z których najmłodsze miało tylko 5 miesięcy. Nasze ciągniki z naczepami przewożą towary do granicy i pomagają w logistyce między centrami dystrybucyjnymi. – mówi Agnieszka Ficińska, specjalistka ds. marketingu w firmie PTM Polska – W poniedziałek, do Chełma wyruszyła kolejna grupa kierowców. Sytuacja ludzi, którym udało się przejść przez granicę lub przejechać pociągiem jest tragiczna. Z dnia na dzień stracili to, co najcenniejsze – dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa. Ich świat się zawalił. Pomagamy jak możemy, a wdzięczność tych osób jest przeogromna. – dodaje Agnieszka Ficińska.

Łódzka firma chce kontynuować swoje działania pomocowe, jednak ze względu na wysokie koszty prowadzonych działań, liczy na wsparcie ze strony innych przedsiębiorstw jak i osób prywatnych. W tym celu uruchomiona została specjalna zbiórka, w którą włączyli się również zagraniczni partnerzy oraz dostawcy współpracujący z PTM. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę firmy finansowo, bądź przekazać dary, które zostaną przekazane na granicę polsko-ukraińską, mogą kontaktować się bezpośrednio z firmą pod adresem email: af@ptmtrade.pl.

Twoja firma angażuje się w pomoc humanitarną, związaną z wojną na Ukrainie? Napisz nam o tym na redakcja@motofocus.pl. Poinformujemy o tych działaniach, by dać przykład innym!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!