Teleroute zabezpiecza swoje transakcje z Helvetia

20 września 2012, 13:50

Teleroute, poprzez współpracę z firmą ubezpieczeniową Helvetia wkracza na nowy poziom walki z kradzieżami ładunków. Dzięki temu zawieranie transakcji transportowych jest jeszcze bezpieczniejsze. Ubezpieczenie jest darmowe i stosowane automatycznie do wszystkich transakcji zawieranych przy użyciu e-Potwierdzenia.

Kradzież poprzez użycie fałszywej tożsamości, jest metodą coraz częściej stosowaną do kradzieży ładunków wartych miliony euro. Teleroute skupia się na rozwinięciu metod ochrony danych używanych podczas dokonywania transakcji w giełdzie ładunków.

„Był to główny powód uruchomienia przez Teleroute w 2010 roku e-Potwierdzenia, które jest usługą gwarantującą weryfikację użytkowników giełdy, oraz chroniącą przed oszustwami z użyciem fałszywej tożsamości. „Teleroute to giełda bezpieczna w 99.99% przypadków”-mówi Filip Aerts, Dyrektor Marketingu Teleroute. „Ponadto, w nielicznych oszustwach, które miały miejsce w tym roku na giełdzie, użycie e-Potwierdzenia pomogłoby w uniknięciu kradzieży”- dodaje.

Od listopada 2011, jako projekt pilotażowy we Francji, do usługi e-Potwierdzenia zostało dodane darmowe ubezpieczenie specjalnie zaprojektowane przez i dla Teleroute we współpracy z firmą Helvetia i ich agentem Coste Fermonem. Pakiet ubezpieczeniowy jest teraz rozszerzany na kolejne sześć krajów: Belgię, Holandię, Luksemburg, Niemcy, Włochy oraz Hiszpanię, czyli kraje najbardziej narażone na kradzieże ładunków. Każda oferta zamieszczona na giełdzie i potwierdzona za pomocą e-Potwierdzenia jest automatycznie i za darmo ubezpieczona od kradzieży poprzez użycie fałszywej tożsamości. Ubezpieczenie pokrywa wszelkie fizyczne uszkodzenia lub kradzież, a wyklucza niematerialne szkody. Ta gwarancja wzmacnia istniejące ubezpieczenie z trzecią stroną do limitu €50 000 od pojedynczego zgłoszenia. Klienci są lepiej chronieni, a istniejąca franszyza integralna będzie obsługiwana przez Helvetię i dlatego żadne dodatkowe koszty nie są ponoszone. .

„Fakt, że firma ubezpieczeniowa, która waży wszystkie potencjalne zagrożenia i ryzyko, wspiera nas i oferuje całkowicie bezpłatne ubezpieczenie dla naszych użytkowników, świadczy o tym, że ryzyko kradzieży ładunku, zwłaszcza dla klientów używających e-Potwierdzenia, prawie nie występuje w naszej giełdzie” dodaje Filip Aerts.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!