Solarisy Tramino dla Olsztyna

24 września 2012, 14:55

Gmina Olsztyn podpisała z Solarisem kontrakt na dostawę piętnastu Tramino. Tramwaje o łącznej wartości 120,5 miliona złotych zostaną dostarczone w 2014 roku – termin dostawy skorelowano z oddaniem do użytkowania linii tramwajowej. Każdy z dwukierunkowych pojazdów o długości 29,3 metra będzie mieścił ponad 230 pasażerów.

– „Tramino dla Olsztyna to nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj na światowym poziomie, ale również pojazd o atrakcyjnym designie. Bardzo wierzę w to, że pasażerowie w stolicy Warmii i Mazur szybko pokochają tramwaje marki Solaris” mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Tramwaje dla Olsztyna będą trzyczłonowe. Każda z sekcji osadzona zostanie na tzw. wózku. Dwa skrajne będą wózkami napędowymi, a środkowy to wózek toczny. Układ napędowy będą stanowić łącznie 4 silniki trakcyjne. 

Tramino dla Olsztyna będą pojazdami dwukierunkowymi o długości 29,3 metra. Wyposażone zostaną w 6 par podwójnych drzwi po każdej ze stron i zabiorą na pokład ponad 230 pasażerów. Tramino będą niskopodłogowe na całej swojej długości. Klimatyzacja zapewni odpowiedni komfort podróżowania także w gorące dni, a system monitoringu podniesie poziom bezpieczeństwa.

Tramwaje zniknęły z olsztyńskich ulic w połowie lat 60. Obecnie miasto buduje infrastrukturę tramwajową, w ramach programu rozwoju komunikacji publicznej, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!