DB Schenker kupuje dostawcę oprogramowania dla logistyki

, 14 czerwca 2022, 14:50

Bliższa współpraca od trzech lat – Bitergo koncentruje się na rozwiązaniach wspierających operacje magazynowe i zarządzanie łańcuchem dostaw a także na aplikacjach mobilnych – Schenker wzmacnia swoją cyfrową strategię.

DB Schenker kupił firmę informatyczną – Bitergo. Od momentu powstania w 2013 roku, Bitergo specjalizuje się w dziedzinie tworzenia oprogramowania na potrzeby logistyki. Świadczy także usługi doradcze, koncentrując się na magazynowaniu, realizacji łańcucha dostaw i aplikacjach mobilnych.

DB Schenker i Bitergo ściśle współpracują ze sobą od trzech lat. Wraz z przejęciem firmy 31 maja br., DB Schenker wzmacnia swoje działania w ramach cyfrowej strategii, zmierzając w kierunku oprogramowania opartego na chmurze dla małych i średnich klientów. Dzięki wystandaryzowanym technologicznym modułom, które wspierają zarządzanie łańcuchem dostaw, dostawca usług logistycznych może spełniać indywidualne wymagania klientów i reagować na rosnącą złożoność logistyki.

– Dla nas Bitergo to idealny partner, którego z przyjemnością włączymy do naszej wizji cyfrowego i kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw przyszłości. Europejski rynek dostawców oprogramowania dla logistyki jest bardzo rozdrobniony i nie spełnia wymagań wszystkich graczy. Co więcej, konkurenci mają bardzo różne doświadczenia, kompetencje i propozycje wartości. Dzięki tej współpracy powstaje duża synergia: DB Schenker dysponuje globalną siecią, a także wieloletnimi kompetencjami w zakresie logistyki i technologii. Bitergo wnosi doświadczenie, wiedzę i interesującą wizję – mówi Christa Koenen, CIO/CDO Schenker AG.

– DB Schenker jest naszym preferowanym partnerem. Jako globalny gracz, dostawca usług logistycznych oferuje nam nową, idealną przestrzeń, która pozwoli nam na dalszy rozwój. W szczególności, przejęcie firmy jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych pracowników. Możemy teraz wspólnie wzmacniać nasze portfolio i pracować nad dalszym rozwojem Bitergo – Andreas Trautmann, managing director w Bitergo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!