Pirelli wprowadza oponę klasy „AA” dla samochodów ciężarowych

16 października 2012, 11:46

Firma Pirelli wprowadza na rynek europejski nowe opony ST:01 Neverending Energy przeznaczone do samochodów ciężarowych. Dedykowane do przyczep i naczep opony ST:01 Neverending Energy są pierwszymi produktami Pirelli, które uzyskały ocenę „AA” w europejskim systemie znakowania opon pod względem oporu toczenia i przyczepności.

W ośrodku badawczym Pirelli w Mediolanie inżynierowie nieustannie testują i opracowują nowe technologie, które podniosą bezpieczeństwo na drodze. Projektują nowatorskie wzory bieżników, stosują innowacyjne surowce i ekologiczne procedury. Działania te przekładają się na skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni nawet w przypadku ciężkich samochodów ciężarowych. Jednak to nie wszystko – podobnie jak wszystkie produkty Pirelli najnowszej generacji, nowe opony ST:01 Neverending Energy obniżają również zużycie paliwa. Przekłada się to na wymierne korzyści dla floty pojazdów. W zestawie złożonym z ciągnika i naczepy opony w naczepie generują 50 proc. całkowitego oporu toczenia wszystkich opon w zestawie. 

Pierwsze opony ST:01 Neverending Energy pojawią się w sprzedaży na rynku europejskim pod koniec 2012 roku w rozmiarze 385/65 R 22.5. W styczniu 2013 r. dołączy do nich wersja w rozmiarze 385/55 R 22.5.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!