Petronas z CNH Industrial wprowadzają nowe środki smarne

5 lipca 2022, 13:08

Petronas wznowił współpracę z producentami wyposażenia rolniczego i budowlanego – Case IH, New Holland Agriculture oraz CASE Construction Equipment i New Holland Construction. Firma zaprezentowała również nowe produkty w liniach Petronas Tutela, Akcela oraz Ambra Multi-traction.

Partnerstwo między PLI i CNH Industrial, zaowocowało odpowiednio opracowanymi olejami i smarami Ambra i Akcela, które zapewniają wsparcie dla sprzętu tej marki. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane z myślą o pojazdach CNH Industrial. Akcela jest również rekomendowanym produktem dla ciągników STEYR. Wspólne doświadczenie inżynierów i naukowców z firm Petronas oraz CNH Industrial zaowocowało stworzeniem olejów i smarów dla maszyn rolniczych oraz budowlanych.

Od kwietnia 2022 roku PLI wprowadza na rynek unowocześnioną gamę produktów Petronas Tutela, Ambra i Acela, przeznaczonych dla maszyn produkcji CNH Industrial. Nowe produkty Petronas Tutela CNH Industrial dostępne będą pod wspólną marką.

Nowe linie produktów uwzględniają zmodernizowane parametry techniczne CNH Industrial dla przekładni, rozwiązań hydraulicznych i smarowych. Produkty te zostały poddane testom tarcia sprzęgła, przeprowadzonym w hamowniach CNH Industrial, dzięki czemu spełniają nowe wymagania producenta, dotyczące wydajności. Nowe oleje, w wersji podstawowej, przetestowane zostały z wykorzystaniem dwunastu różnych materiałów trących, co zaowocowało usprawnieniem i uproszczeniem zarówno olejów hydraulicznych, jak i przekładniowych. Ponieważ Petronas jest oficjalnie zalecanym producentem środków smarnych, specjaliści firmy współpracują z zespołem CNH Industrial w Globalnym Centrum Badań i Technologii Santena.

Urządzenia produkowane przez CNH Industrial często eksploatowane są w ekstremalnych warunkach przez cały rok. Dlatego też oczekuje się od nich niezawodności. W odpowiedzi na te potrzeby Petronas i CNH Industrial angażują się w działania, mające na celu unikanie kosztownych konserwacji, dając tym samym pracownikom komfort wykonywania swojej pracy.

– Jesteśmy dumni, że możemy świętować ponad 25 lat współpracy z CNH Industrial, a równocześnie nadal rozwijać i pogłębiać nasze partnerstwo, rozwijając  innowacyjną ofertę nowych olejów PETRONAS Tutela, Ambra i Akcela. Razem możemy nadal zwiększać wydajność i niezawodność maszyn rolniczych i budowlanych CNH Industrial oraz pozostać rekomendowanym producentem środków smarnych – mówi Domenico Ciaglia, regionalny dyrektor zarządzający EMEA w Petronas Lubricants International (PLI).

– Petronas jest wieloletnim partnerem CNH Industrial. Nasze zespoły konstruktorów, naukowców i mechaników pracują razem od dziesięcioleci, a w wyniku naszej udanej współpracy tworzymy coraz lepsze produkty. Wraz z udoskonalaniem naszych maszyn, rozwijają się również rozwiązania w zakresie środków smarnych i cieszymy się, że wraz z PETRONAS rozszerzamy naszą ofertę, zapewniając tym samym najwyższą wydajność naszych maszyn – mówi Rosella Risso, wiceprezes w Agriculture – Global Parts&Service, CNH Industrial.

Nowe produkty Petronas Tutela, Ambra i Akcela, rekomendowane dla CNH Industrial są już dostępne i zostaną wprowadzane do maszyn stopniowo, w trakcie roku. CNH Industrial i Petronas współpracują w regionach EMEA i Ameryki Południowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!