Nowe realizacje myjni do pojazdów ciężarowych SULTOF

11 lipca 2022, 10:25

Firma SULTOF w ostatnim czasie sfinalizowała dwie duże realizacje systemu mycia ręcznego samochodów ciężarowych u swoich klientów w woj. mazowieckim i łódzkim. Nowe myjnie pracują w Siedlcach oraz w Pabianicach.

Realizacja SULTOF W Siedlcach

W przypadku Siedlec, w hali mycia zostały obustronnie zainstalowane wózkowe systemy prowadzenia węży oraz bębny samozwijające. Z kolei, w pomieszczeniu technicznym znajduje się agregat gorącowodny oraz indżektor dozujący chemię do mycia. Taki zestaw stanowi skuteczne i funkcjonalne połączenie gwarantujące wysoką jakość mycia.

Do mycia będzie wykorzystany agregat gorącowodny Sultof o mocy 7,9 kW, ciśnieniu 200 bar i wydatku 15 L/min. Maksymalna temperatura wody to 80°C, a zbiornik na paliwo ma pojemność 15 L. Jest to urządzenie sprawdzone w pracy w trudnych warunkach, jakie występują na myjniach – zapewnia szybkie i skuteczne zmycie brudu po uprzednim myciu chemicznym.

Do nanoszenia chemii myjącej w postaci piany, system Sultof przewiduje specjalne pianownice zainstalowane na wózkach równolegle do węży ciśnieniowych. Chemia dozowana jest w sposób ekonomiczny poprzez indżektor. Do mycia wnętrza przestrzeni ładunkowej będą wykorzystane lanca i pianownica, wyciągane z bębnów zamontowanych od strony wjazdu. Bębny wyposażone są w automatyczne zwijacze.

Nowa myjnia SULTOF w Pabianicach

Instalacja w Pabianicach to remont i modernizacja instalacji zainstalowanej w 2009 r. Myjnia Tytan to nowoczesny robot myjący o konstrukcji nośnej z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Zaprojektowane w oparciu o obowiązujące trendy i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne.Wszystkie elementy, a zwłaszcza te przenoszące moc, jak przekładnie, wózki jezdne szczotek, zaprojektowano na dużo większe obciążenia niż zwykle spotykane w myjni. Wszystkie zastosowane silniki są w wersji morskiej, a te narażone na szczególnie agresywne oddziaływanie środowiska dodatkowo chronione np. poprzez specjalne uszczelnienia lub osłony.

W myjni zastosowany został sterownik przemysłowy ostatniej generacji oraz pulpit sterowniczy z dużym kolorowym ekranem dotykowym. Myjnia zapewnia wysoką jakość mycia, dzięki zastosowaniu szczotek o dużej gęstości oraz opcji oprysku chemicznego i mycia pod wysokim ciśnieniem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!