Kurier z niebezpiecznymi przesyłkami

8 sierpnia 2022, 9:07

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na jednej z ulic Brzezinki Średzkiej zatrzymali pojazd kuriera, który poruszał się ze zbyt dużą prędkością. Jednak nie to wykroczenie okazało się tym najgorszym, ponieważ na pace kierowca przewoził prawdziwą „bombę”.

Kontrola inspektorów wykazała, że kurier przewoził 85 litrów łatwopalnej substancji, nie posiadał wymaganego zabezpieczenia i wyposażenia przeciwpożarowego. Przewóz chemikaliów znajdujących się na pojeździe nie odbywał się zgodnie z regulacjami ADR. 60 litrów pirydyny (UN 1282) i 25 litrów acetonu (UN 1098) nie można przewozić bez zabezpieczenia, ponieważ materiały te są ciekłe i łatwopalne, a ich temperatura zapłonu jest niższa niż 23 stopnie Celsjusza.

Na wyposażeniu pojazdu nie znajdowała się także odpowiednia gaśnica, a stan techniczny ciężarówki pozostawiał wiele do życzenia – między innymi posiadał mocno zużyte ogumienie. Poza tym tachograf od 2 lat nie posiadał badania technicznego, dane nie zostały pobrane przez przewoźnika w wymaganym terminie.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy pojazdu. Kierowca otrzymał kilka mandatów, a w stosunku do przewoźnika wszczęte zostały dwa postepowania administracyjne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!