MAN wprowadza możliwość płacenia ciężarówką

3 października 2022, 12:24

MAN zamienia ciężarówkę w portfel: nowa platforma cyfrowa MAN SimplePay upraszcza wszystkie transakcje płatnicze klientów – z zachowaniem pełnej transparentności. Obecnie platforma jest w fazie testów.

Płacenie ciężarówką przy pomocy MAN SimplePay

MAN jest pierwszym producentem OEM, który stworzył cyfrową platformę dla wszystkich procesów płatniczych dotyczących pojazdów użytkowych: MAN SimplePay. Ciężarówka staje się w ten sposób cyfrowym portfelem – dla wszystkich transakcji, które występują w codziennym życiu kierowcy ciężarówki, co ma zapewnić przejrzystość i uproszczenie wszystkich procesów płatniczych.

MAN SimplePay prowadzi do całego “ekosystemu płatności” różnych usług. Wraz z partnerem BP, MAN wprowadza na początek rozwiązanie umożliwiające zautomatyzowany, bezstykowy i bezpieczny proces płatności podczas tankowania – bez gotówki i fizycznych kart (kredytowych). Kierowca pozostaje przy ciężarówce, oszczędza podróż do sklepu na stacji benzynowej, a tym samym czas. Dodatkowo zmniejsza ewentualne kontakty w czasach pandemicznych.

Korzyści ma odnosić również menedżer floty. Ma on wgląd w czasie rzeczywistym na tablicy rozdzielczej i może kontrolować wszystkie koszty i procesy dla każdego pojedynczego pojazdu w jednym systemie. W ten sposób MAN rozwiązuje poważny problem, który często kosztuje fleet managera wiele godzin czasu i odciąga go od jego rzeczywistego zadania, a mianowicie efektywnego wykorzystania pojazdów ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!