100 E-Transitów zasili flotę GLS

10 października 2022, 13:52

Firma kurierska GLS powiększyła swoją flotę pojazdów zeroemisyjnych o 100 nowych Fordów E-Transitów. Pierwsze 21 samochodów właśnie trafia w ręce pracowitych kurierów, zaś pozostałe egzemplarze pojawią się na drogach do końca roku. Kontrakt obsługuje jeden z największych autoryzowanych dilerów Forda – grupa Bemo Motors z Poznania.

GLS, jedna z największych i najbardziej znanych firm kurierskich w Polsce, zdecydowała się zaufać elektrycznym samochodom Forda. Firma zamówiła 100 E-Transitów w kolorze białym o maksymalnej mocy 184 KM, pojemności użytkowej akumulatorów 67 kWh i długościach L3 oraz L4. Wszystkie samochody pochodzą z serii 350 (dopuszczalna masa pojazdu do 3 500 kg).

– To kolejny krok do elektryfikacji naszej floty i działanie zgodne z naszym programem Climate Protect. Naszą ambicją jest osiągnięcie w 2045 roku całkowitej zeroemisyjności, dlatego realizujemy wiele działań, które do tego prowadzą. Jako jeden z największych operatorów logistycznych na polskim rynku mamy świadomość, że rewolucja musi dokonać się przede wszystkim w transporcie, a kluczowa jest redukcja liczby samochodów spalinowych. Chcemy, by wszystkie nowe E-Transity wyjechały w trasę jeszcze w tym roku. W planach mamy również zwiększenie przy naszych filiach liczby ładowarek elektrycznych – powiedziała Justyna Glaza, environmental manager GLS Poland.

Wszystkie E-Transity będące przedmiotem zamówienia posiadają niezwykle bogate wyposażenie standardowe – m.in. system SYNC 4 z 12-calowym wyświetlaczem dotykowym, wbudowaną nawigacją satelitarną czy bezprzewodowymi aktualizacjami Ford Power-Up. Nie bez znaczenia jest także znakomita wartość rezydualna modelu, który pod tym względem jest liderem swojego segmentu.

W samochodach znajduje się także automatyczna klimatyzacja, podgrzewane fotele, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamery 360 stopni, a także cały zestaw systemów bezpieczeństwa i tych ułatwiających jazdę. To. m.in. system zapobiegania kolizjom (Collision Mitigation System) z funkcją automatycznego hamowania (Active Braking), system ostrzegania przed niezamierzonym zjechaniem z pasa ruchu (LKW), układ ułatwiający ruszanie pod górę (HSA) czy tempomat. Komfort pracy kurierów podnoszą także automatyczne wycieraczki oraz światła.

– GLS Poland jest kolejną dużą firmą, która zaufała naszym samochodom elektrycznym. Jesteśmy przekonani, że kierowcy będą zadowoleni z codziennego użytkowania pojazdów, co będzie dla nas najlepszym potwierdzeniem słuszności strategii, którą obrał Ford. Podmioty takie jak GLS odgrywają ważną rolę w walce ze zmianami klimatu. Firma ta jest także jednym z pionierów rynku w wielu sferach społecznych i teraz po raz kolejny pokazuje kierunek rozwoju konkurentom – powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska. – Zaś trendy flotowe wyraźnie pokazują, że zarówno pojazdy zelektryfikowane, jak i całkowicie elektryczne są w tej chwili najbardziej pożądanymi przez klientów instytucjonalnych – zakończył Attila Szabó.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!