DB Schenker z nową Wiceprezes i Dyrektor Finansową

6 lutego 2023, 11:52

W połowie grudnia 2022 r. Jolanta Zwolińska objęła stanowisko Dyrektor Finansowej klastra Europy Północno-Wschodniej w firmie DB Schenker, będącej liderem w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw oraz rozwiązań logistycznych w obszarze transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego.

Do obowiązków nowej Dyrektor Finansowej należy m.in. kształtowanie i realizowanie polityki finansowej firmy, współtworzenie strategii DB Schenker w regionie, wsparcie projektów rozwojowych, optymalizacja procesów czy nadzór nad płynnością finansową przedsiębiorstwa.

Jolanta Zwolińska posiada doświadczenie w budowie i rozwoju zespołów finansowych, optymalizacji funkcji finansowych w organizacjach, wdrażaniu systemów ERP (SAP), zrobotyzowanych rozwiązań automatyzacji procesów i narzędzi klasy BI.

Przed dołączeniem do zespołu DB Schenker, związana była z przedsiębiorstwem logistycznym GEFCO, gdzie pełniła funkcję Dyrektor Finansowej w klastrze Europy Centralnej obejmującym 7 krajów. Wcześniej zajmowała stanowiska menadżerskie w LINK Sp. z o.o. (branża transportowa) oraz PKP Energetyka S.A., w których to firmach odpowiedzialna była m.in. za zarządzanie finansami i kierowanie dużymi zespołami. Przez wcześniejsze 8 lat kariery zawodowej pracowała w Deloitte w obszarze doradztwa biznesowego.

Jolanta Zwolińska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończyła studia magisterskie z zakresu finansów i bankowości oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Posiada również dyplom CEMS Master‘s in International Management.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!