Daimler Truck przekazał milion euro Ukrainie

27 lutego 2023, 13:14

Daimler Truck przekazuje milion euro dla ludności Ukrainy. Kwota ta zostanie przekazana w równych częściach Funduszowi Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), Niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi i Światowemu Programowi Żywnościowemu (WFP) Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W minionym roku firma i jej pracownicy przekazali już dary pieniężne i rzeczowe oraz pojazdy do realizacji konwojów humanitarnych o łącznej wartości ponad 2,3 mln euro. Zostały one wykorzystane na miejscu we współpracy z dziewięcioma partnerami i organizacjami pomocowymi. Ponad 200 konwojów ciężarówek prowadzonych przez wolontariuszy przywiozło na Ukrainę około 3700 ton środków pomocowych.

– Wojna na Ukrainie trwa już od roku, przynosząc ogromne cierpienie niezliczonej rzeszy ludzi. W Daimler Truck widzimy wielką potrzebę dalszego zaangażowania na rzecz poprawy sytuacji tam na miejscu – mówi Martin Daum, Prezes Zarządu Daimler Truck.

Oprócz wsparcia udzielanego ludności ukraińskiej oraz dalszego udostępniania samochodów ciężarowych i zdolności transportowych, Daimler Truck koordynuje obecnie również działania pomocowe na rzecz ludności w strefie trzęsienia ziemi na pograniczu turecko-syryjskim.

Powstała na początku 2022 roku wewnętrzna inicjatywa „Humanitarian Aid Ukraine” może już czerpać ze swojego bogatego doświadczenia w organizowaniu projektów pomocowych i transportów humanitarnych. W ramach tej grupy zadaniowej pracownicy z różnych działów globalnego producenta pojazdów użytkowych koordynują wiele organizowanych centralnie i lokalnie akcji humanitarnych oraz projektów pomocowych, w które od roku angażują się wolontariusze ze wszystkich zakładów, oddziałów i przedsiębiorstw krajowych Daimler Truck AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!