Nowy model wózka widłowego STILL

8 lutego 2013, 14:40

Seria wózków widłowych RC 40 firmy STILL, która do tej pory składała się z pięciu typoszeregów o udźwigu od 1,6 do 3 ton, została rozszerzona o model RC 40-35, który pozwala na transport ładunków o masie maksymalnej 3500 kg.

Seria RC 40 jest przeznaczona do pracy zarówno w zamkniętych halach magazynowych, jak i w zastosowaniu zewnętrznym. Dzięki większym niż standardowo kołom, gumowym amortyzatorom dachu ochronnego oraz dużemu prześwitowi podłużnemu (160 mm) wózek sprawdza się na wyboistej powierzchni.

W najnowszym modelu zastosowano silnik Kubota o mocy 36,5 kW i poprawiono układ przeniesienia momentu obrotowego na przednią oś. RC 40-35 posiada też większą przeciwwagę w celu zapewnienia stabilności i obniżenia środka ciężkości. Model dostępny jest w dwóch wersjach – z silnikiem Diesla lub gazowym. W pełni spełnia wprowadzone w Polsce normy Etapu III B.

Wózek umożliwia regulację kąta pochylenia kolumny kierowniczej, a kokpit osadzony jest na podporach antywibracyjnych, co skutecznie tłumi wstrząsy. W wersji standardowej wyposażony jest także w praktyczny fotel z optymalną regulacją, możliwością podgrzewania siedziska i zastosowaniem podparcia zapobiegającego skrzywieniu kręgosłupa. Z kolei dwustopniowy pedał łączący funkcję pełzania i hamowania sprawia, że pojazd łatwo się obsługuje.

Oprócz wygody operatora, RC 40 zapewnia też duży poziom bezpieczeństwa. Dlatego wózki posiadają solidny dach, niski środek ciężkości, wahliwie zawieszoną oś kierującą, która gwarantuje stabilność pojazdu, również na zakrętach. Ich zaletą jest także zapewnienie doskonałej widoczności dzięki zastosowaniu masztu panoramicznego i szerokiej szyby.

Dodatkowo klienci mają możliwość dostosowania wyposażenia i funkcjonalności do własnych potrzeb. Na życzenie wózek może posiadać oświetlenie umożliwiające poruszanie się w ruchu drogowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

5.226.87.*, 14 listopada 2014, 9:55 0 0

Żeby zwiększyć jego wielofunkcyjność przydałby się solidny i dobrze skonstruowany osprzęt. W tym wypadku polecam firmę heat met, ofertę można przejrzeć na ich stronie. Od siebie mogę tylko dodać, że jakościowo mają doby sprzęt. Spokojnie można go użytkować przez kilak lat.

Odpowiedz