Nowy model wózka widłowego STILL

25 lutego 2013, 13:30

RX 70-6,0/8,0 to najnowszy model wózka widłowego STILL o udźwigu od 6 do 8 ton.

STILL RX 70-6,0/8,0

STILL RX 70-6,0/8,0Seria RX 70 to wózki, które mogą pracować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz hal magazynowych. Do niedawna w skład serii wchodziły wózki o udźwigu od 1,6 do 3,5 tony. Teraz swoją premierę ma nowy model o udźwigu od 6 do 8 ton. Pojazd jest łatwy w obsłudze i zwrotny, pozwalając operatorowi na wykonywanie najtrudniejszych zadań związanych z transportem i przeładunkiem towarów. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom może poruszać się w wąskich korytarzach magazynowych. Jedyne 1,6 m szerokości dla wersji 6t ton sprawiają, że pojazd jest najbardziej zwrotny w swojej klasie. Dodatkowo zaprojektowany został w taki sposób, by zapewnić optymalną widoczność w każdym kierunku.

Nowy model wyposażono w potężny, przemysłowy silnik diesla. Zastosowany w wózku napęd spalinowo-elektryczny pozwala na odzyskiwanie energii i precyzyjne przenoszenie mocy. Sprzęt standardowo posiada także program optymalizacji zużycia paliwa Blue-Q, który można aktywować za pomocą jednego przycisku. Maszyna podczas użytkowania wyłącza zbędne odbiorniki prądu, co  generuje do 10% oszczędności energii. Kolejną proekologiczną zaletą modelu jest inteligentna technologia napędu. Podczas przyspieszania pojazdu następuje elektroniczny przeskok na kolejny bieg. Dochodzi wtedy do zmniejszenia prędkości obrotowej silnika o 25% przy zachowaniu tej samej prędkości jazdy. Optymalne dostrojenie napędu i sterowania sprawia, ze nowy model jest bardziej wydajny.

Konstruktorzy RX 70-6,0/8,0 stworzyli unikalny w branży wózków widłowych system generujący o wiele niższą ilość spalin niż ustanowiono w dyrektywie Unii Europejskiej 97/68/EG etap IIIB. W stosunku do poprzednich modeli katalizator utleniania wchodzący w skład RX 70-6,0/8,0 w połączeniu z filtrem cząstek sadzy, zmniejsza emisję tlenków azotu o około 50%. Emisja sadzy filtrów cząsteczkowych również jest zredukowana – o 97%. Proces wypalania sadzy odbywa się całkowicie automatycznie a sam układ jest bezobsługowy.

Maksymalną stabilność pojazdu na zakrętach gwarantuje niski środek ciężkości oraz wahliwie zawieszona oś kierująca. Dzięki tym rozwiązaniom występuje mniejsze ryzyko wypadków i awarii sprzętu. RX 70-6,0/8,0 może być wyposażony w system STILL ProActive, który informuje o ewentualnych usterkach. Wady urządzenia przekazywane są w postaci kodów błędów bezpośrednio z pojazdu do serwisu STILL. Szybka diagnostyka rodzaju awarii skraca czas przestoju w pracy, ponieważ technik pojawiając się u klienta posiada odpowiednie części zamienne.

Kabinę operatora można dostosować do jego indywidualnych potrzeb. Wózek wyposażony jest w sprzęt pokładowy obniżający poziom wibracji i pochłaniający hałas. Funkcje hydrauliczne obsługuje się za pomocą minidźwigni. Dodatkowo model posiada predefiniowane tryby jazdy. Operator ma możliwość wygenerowania 5 programów, z których każdy posiada indywidualne ustawienia prędkości, przyspieszenia i hamowania. Podczas pracy kierujący wybiera program, który automatycznie steruje charakterystyką pracy wózka. Udogodnieniem dla operatora może być także możliwość przyspieszania i hamowania za pomocą jednego pedału.Gdy kierujący zdejmuje nogę z gazu, pojazd spowalnia bez użycia hamulca eksploatacyjnego. Funkcja ta zapobiega niekontrolowanemu zjazdowi wózka widłowego na wyboistej powierzchni.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!