Rosyjskie targi TRUCK Expo 2023 – jakie pojazdy wożą rosyjskie towary po sankcjach? [Film]

1 września 2023, 10:22

Ze względu na obecną sytuację polityczną, rosyjski rynek transportowy stał się w mniejszym stopniu dostępny dla osób pracujących w branży transportowej, ale także dla obserwatorów czy dziennikarzy. Jak wiemy, za sprawą sankcji, z Rosji wycofali się producenci ciężarówek z tzw. „wielkiej siódemki”. Współpracę z tym krajem zerwała także większość producentów naczep czy części i podzespołów do pojazdów użytkowych. Kto zajął ich miejsce? Przedstawiamy relację wideo z tegorocznych targów ciężarówek i sprzętu transportowego w Moskwie.

Relację z rosyjskich targów zawdzięczamy australijskiemu podróżnikowi i youtuberowi, tworzącemu kanał „Traveling with Russell”. Podczas wizyty w Moskwie wziął on udział w lokalnych targach TRUCK Expo 2023 r.

Materiał uwieczniony przez Russella trwa niemal pół godziny i jest dość obszerną relacją z targowego wydarzenia. Pokazuje on, że rosyjski rynek dość szybko uzupełnił olbrzymią lukę w branży motoryzacyjnej i transportowej, która powstała tuż po rozpoczęciu wojny w Ukrainie i była bardzo widoczna w czasie ówczesnych wydarzeń targowych.

Rosyjska motoryzacja nie została zostawiona sama sobie. Obok obecnych oczywiście na wystawie pojazdów marki Kamaz czy nielicznych konstrukcji białoruskich, znajdowały się tam przede wszystkim pojazdy marek chińskich lub z innych krajów dalekiej Azji. Gdyby nie egzotyczne z naszego punktu widzenia podpisy czy nieznane logotypy, przeciętny obserwator mógłby pomylić moskiewskie targi z podobnymi wydarzeniami, organizowanymi w Europie.

Kopie pojazdów znanych z naszych dróg, parków przemysłowych, placów budowy czy magazynów stanowiły znaczną część ekspozycji. Nie można jednak nie zauważyć także autorskich – raczej chińskich niż rosyjskich – produkcji. Nieco więcej lokalnych firm zaprezentowało się na wystawie poświęconej częściom zamiennym i akcesoriom do pojazdów użytkowych. Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!