20 Iveco na gaz ziemny przekazanych firmie Arena I.T.

18 kwietnia 2013, 13:58

Firma Iveco dostarczyła 20 pojazdów marki Stralis, model AT440S33T/P, z silnikami na gaz ziemny, firmie Arena I.T. Ltd, działającej od 2001 roku w mieście Płowdiw.

Ekologiczne Iveco Stralis CNG zakupione przez firmę z Bułgarii

Iveco Stralis CNGUroczystość przekazania pojazdów bułgarskiej firmie miała miejsce w siedzibie PTS Ltd., który jest autoryzowanym dealerem Iveco od 2002 roku. Pojazdy wyposażono w silniki Cursor 8, zgodne z restrykcyjną europejską normą emisji spalin EEV (Environmentally-Friendly Enhanced Vehicle – Pojazdy Przyjazne Środowisku), zasilane są sprężonym gazem ziemnym (CNG), o mocy 330 KM (243 kW). Technologia CNG gwarantuje znaczne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska w postaci niższych emisji CO2, pyłów i hałasu. Wersje silników zasilanych CNG mają takie same osiągi, moc i moment obrotowy co silniki Diesla, natomiast pozwalają obniżyć całkowity koszt użytkowania pojazdu o 15%.

Ivan Tobiev, Dyrektor Zarządzający firmy Arena I.T Ltd. powiedział:

– ,,Przetestowaliśmy dwa pierwsze dostarczone nam pojazdy marki Iveco Stralis i okazało się, że zużycie paliwa wynosiło od 25 do 27 kg/ 100 km mniej niż się spodziewaliśmy. W świetle powyższych wyników nasza inwestycja jest jeszcze bardziej rentowna i ekologiczna. Potwierdza również znaczenie CNG jako alternatywnego źródła paliwa".

Obecnie ponad 12,000 pojazdów Iveco zasilanych gazem ziemnym jest eksploatowane przez firmy prywatne i organizacje publiczne, przy czym 5.000 pojazdów to modele Daily, kolejne 2.000 sztuk to pojazdy z segmentu pojazdów średnich i ciężkich, natomiast pozostałe 5.000 sztuk to autobusy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!