EnduRace RA 2 – nowa generacja opon ciężarowych Apollo Tyres

28 września 2023, 12:48

Apollo Tyres wprowadziło na rynek drugą generację opony ciężarowej EnduRace RA 2 do transportu regionalnego. Nowy wzór bieżnika i poprawione materiały mają zapewniać lepszą przyczepność i prowadzenie przez cały sezon, a także niższe opory toczenia i lepszą trwałość. Opona dostępna w rozmiarze 315/70 dla obręczy 22,5 cala, została przeprojektowana, co ma zapewnić wzrost przebiegu średnio o 5% w porównaniu z poprzednią generacją ogumienia w tym rozmiarze.

Opona EnduRace RA 2, która została opracowana i jest produkowana w Europie, charakteryzuje się nowym wzorem bieżnika o szerszej powierzchni styku niż jej poprzedniczka. Zmieniona mieszanka ma być bardziej odporna na ścieranie, a zmodyfikowana konstrukcja stopki i integracja materiału o niskiej histerezie w obszarze wysokiego obciążenia opony ma przełożyć się na ochronę przed deformacją pod obciążeniem.

W porównaniu z oponą RA pierwszej generacji nowa opona EnduRace RA 2 ma zapewniać o 10% niższe opory toczenia i o 1dB niższy średni hałas drogowy, oferując jednocześnie o 10% lepszą trakcję.

EnduRace RA 2 to produkt wyposażony w „Invisible Groove Technology” Apollo Tyres. Wzór rowków z blokami barkowymi „Multi-Edge” ma zapewniać lepszą przyczepność, trakcję i trwałość przez cały okres użytkowania opony. To rozwiązanie ma umożliwić również lepsze prowadzenie na wielu trudnych nawierzchniach, takich jak śnieg, a możliwości opony w trudnych warunkach pogodowych zostały potwierdzone znakiem „płatka śniegu”.

– Pierwszą generację EnduRace RA wprowadziliśmy na rynek w 2021 roku. Od tego czasu opona zyskała na popularności wśród przewoźników średnio- i długodystansowych w całej Europie. W międzyczasie zwiększyliśmy nasze inwestycje w badania i rozwój opon do samochodów ciężarowych, kierując się bezpośrednimi opiniami naszych klientów. Pozwoliło nam to przyspieszyć wprowadzanie innowacji w zakresie konstrukcji i materiałów.
W rezultacie powstał nowy produkt RA, który wyróżnia się w tym wysoce konkurencyjnym segmencie – powiedział John Nikhil Joy, Cluster Director Europe – Truck & Bus Tyres w Apollo Tyres.

Nowy EnduRace RA 2 zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym miesiącu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!