Integracja aplikacji Goodyear DriverHub z Mercedes-Benz Truck App Portal – przełom w rozwoju inteligentnych flot

4 października 2023, 11:32

Goodyear zintegrował swoją aplikację mobilną DriverHub z portalem Mercedes-Benz Truck App. Dzięki temu kierowcy i floty korzystający z samochodów ciężarowych Mercedes-Benz mają uzyskać dostęp do danych o stanie opon w pojeździe w czasie rzeczywistym. Ma to umożliwić zwiększenie wydajności operacyjnej i konkurencyjności flot poprzez optymalizację prac konserwacyjnych, a także pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Aplikacja Goodyear DriverHub została zaprojektowana tak, aby móc w jednym miejscu zapewnić kierowcom i operatorom flot dostęp do dokładnych danych o stanie opon w czasie rzeczywistym. Dane są zbierane przez inne systemy Goodyear, w tym m.in. Goodyear TPMS, Goodyear CheckPoint i Goodyear DrivePoint. Posiadanie kompletnych danych ma pozwolić lepiej planować prace konserwacyjne oraz wymianę opon.

W przypadku wykrycia anomalii w odczytach poziomów ciśnienia i temperatury w oponach, kierowcy otrzymają natychmiastowe alerty i powiadomienia z precyzyjnymi informacjami na temat uszkodzonej opony oraz stopnia pilności naprawy. Technologia predykcyjna Goodyear jest na tyle precyzyjna, że nie tylko wykrywa, ale i rozróżnia szybkie i powolne ubytki ciśnienia, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa na drodze. Proaktywne powiadomienia mają pozwolić kierowcom na podjęcie natychmiastowych i odpowiednich działań, co pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo incydentów związanych z oponami.

– Goodyear jest dumny z roli lidera w opracowywaniu rozwiązań do kontroli opon, czego dowodem jest integracja aplikacji Goodyear DriverHub z portalem Mercedes-Benz Truck App Portal. To przykład naszego zaangażowania w zwiększanie wydajności, konkurencyjności i zrównoważonego rozwoju w branży transportu drogowego. Płynnie integrując nasze dane dotyczące opon z portalem aplikacji Mercedes-Benz Truck, umożliwiamy kierowcom i operatorom flot podejmowanie świadomych decyzji, które wspierają optymalizację działalności ich flot i przyczyniają się do bardziej zrównoważonej przyszłości – powiedział Piotr Czyżyk, dyrektor zarządzający Goodyear ds. rozwiązań proaktywnych i flot w Europie.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze partnerstwo z Goodyear w zakresie rozwoju aplikacji Goodyear DriverHub na Mercedes-Benz Truck App Portal. Wspólnie rewolucjonizujemy sposób, w jaki kierowcy ciężarówek doświadczają jazdy, łącząc najnowocześniejsze technologie i innowacje, aby zapewnić wszystkim bezpieczniejsze i bardziej wydajne podróże – dodał Antonio Argentieri, menedżer produktu ds. łączności, Mercedes-Benz Trucks UK.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!