Schwarzmüller podsumowuje targi Bauma 2013

9 maja 2013, 10:47

Ok. 530 000 zwiedzających z ponad 200 krajów odwiedziło targi Bauma 2013, odbywające się w Monachium. Również dla firmy Schwarzmüller targi Bauma 2013 oznaczały rekordowy wynik – firmie jeszcze nigdy nie udało się zawrzeć tak dużej ilości umów.

Schwarzmüller na Bauma 2013

BAUMA 2013 – Schwarzmüller420 wystawców łącznie, w tym 1 347 krajowych i 2 074 międzynarodowych przedsiębiorstw, z 57 krajów, prezentowało najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w branży budowlanej na rekordowej powierzchni wystawienniczej wynoszącej 570 000 metrów kwadratowych.

Pomysł na wystawienie firmy Schwarzmüller na targach Bauma opracowano na nowo. Na zwiedzających czekała górska sceneria z góralską chatą, przytulne pomieszczenia do prowadzenia negocjacji, odpowiedni poczęstunek i liczne nowe, przykuwające uwagę produkty. Na zewnętrznym stoisku N825/4 zaoferowano zwiedzającym mieszaninę najróżniejszych rozwiązań transportowych przeznaczonych dla branży budowlanej. Swoją uwagę firma Schwarzmüller jak zwykle skoncentrowała na ciężarze użytkowym pojazdów oraz indywidualnych rozwiązaniach.

Wśród wystawionych pojazdów była trzyosiowa przyczepa wywrotka z muldą segmentową i ramą z aluminium, której ciężar własny wynosi jedyne 4 300 kg. Ponadto wystawiono trzyosiową przyczepę wywrotkę z muldą z profili wydrążonych, której konstrukcja również jest wykonana z aluminium i która skonstruowana została z myślą o przewozie mas bitumicznych. Dzięki izolacyjnemu działaniu wydrążonych komór oraz plandeki odpornej na wysokie temperatury i dachu przesuwnego spadek temperatury towaru podczas transportu jest minimalny.

Wśród wystawionych pojazdów można było również podziwiać trzyosiową przyczepę niskopodwoziową z rampą hydrauliczną przeznaczoną do przewozu gotowych zapraw asfaltowych. Specjalne rampy hydrauliczne cechuje dwuczęściowa konstrukcja, a dzięki minimalnemu nachyleniu wynoszącemu 10 stopni rampy te spełniają również funkcję podjazdu. Przyczepa wywrotka trzystronna o osi centralnej, również wystawiona na targach, zwraca uwagę swoją lekką konstrukcją. Najlżejsza wersja tego pojazdu waży jedynie 3 800 kg. Aby w pełni unaocznić różnorodność produktów firmy Schwarzmüller, na prezentowanym na stoisku koncernu Mercedes czteroosiowym samochodzie ciężarowym Arocs zamontowano nadwozie samowyładowcze ze stalową muldą segmentową, a na trzyosiowym podwoziu MAN TGX nadwozie samowyładowcze trzystronne z na nowo opracowaną burtą hydrauliczną Bordmatic.

Firma Schwarzmüller uważa uczestnictwo w targach Bauma 2013 za największy sukces targowy od początków istnienia firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!