20 Iveco Stralis Hi Way dla Yamaha Factory Racing Team i Dorna Sports

20 maja 2013, 8:19

Iveco dostarczyło łącznie 20 nowych samochodów ciężarowych Stralis Hi Way ekipom biorącym udział w motocyklowych mistrzostwach MotoGP 2013.

Stralis Hi Way w MotoGP

Iveco w MotoGPOdbiorcami pojazdów są rywalizujący w wyścigu zespół Yamaha Factory Racing, którego członkami są między innymi aktualny mistrz świata Jorge Lorenzo i poprzedni czterokrotny mistrz Valentino Rossi, oraz hiszpański organizator mistrzostw Dorna Sports.

Uroczyste przekazanie pojazdów nastąpiło po próbach kwalifikacyjnych w Gran Premio bwin of Spain na torze Jerez de La Frontera. W oficjalnej ceremonii wzięli udział motocykliści Yamaha Factory Racing Team Jorge Lorenzo i Valentino Rossi, Dyrektor Zarządzający Yamaha Motor Racing Lin Jarvis oraz Prezes Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta.

Dostarczenie pojazdów jest elementem partnerskiej współpracy Iveco z Yamaha Factory Racing i MotoGP. Dla drugiego z tych podmiotów Iveco już czwarty rok z rzędu jest oficjalnym „Dostawcą Pojazdów Ciężarowych i Dostawczych”. Oprócz siedmiu nowych Stralisów Hi Way i jednego furgonu Daily dla Yamahy firma Iveco dostarczyła także cztery egzemplarze Daily i 13 nowych Stralisów Hi Way dla Dorna Sports. Pojazdy Iveco będą wykorzystywane przez całe mistrzostwa do przewozu sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczęte 7 kwietnia wieczornym wyścigiem w stolicy Kataru Doha zakończą się w listopadzie w hiszpańskiej Walencji. W 13 krajach na 4 kontynentach rozegranych zostanie łącznie 18 wyścigów.

Zaangażowanie Iveco w MotoGP będzie najbardziej widoczne w trakcie wyścigu w Assen w Holandii 29 czerwca 2013 r. Holenderski tor otrzymał odpowiednią nazwę IVECO TT Assen 2013. Po raz drugi firma wystąpi w roli Sponsora Tytularnego 29 września 2013 r. na hiszpańskim torze Aragón, którego oficjalna nazwa brzmi Gran Premio IVECO de Aragón.

Emblematy Iveco będą ustawione wzdłuż całego toru zarówno w Assen, jak i w Aragonii, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszych zakrętów, linii startowej oraz głównej trybuny. Logo marki można będzie także zobaczyć w trakcie najbliższego wyścigu MotoGP na jednym z zakrętów oraz na tarasie widokowym toru Katalonia w Hiszpanii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!