Volvo przedstawia nowe elektryczne pojazdy ciężarowe przeznaczone do bezemisyjnego transportu miejskiego

14 listopada 2023, 11:44

Nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim mają zaoferować zasięg do 450 km, czas ładowania krótszy o 50 procent oraz nowe funkcje bezpieczeństwa aktywnego.

W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, a firmy zwiększają swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, ciężarówki o zerowej emisji, które mogą zaspokoić wszystkie potrzeby transportu miejskiego i logistyki, są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE mają idealnie nadawać się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii.

Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, co ma skrócić czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, mające zapewniać do 450 km całkowitego zasięgu na jednym ładowaniu.

– Volvo Trucks ma wiodącą na rynku ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – stale je udoskonalamy, aby umożliwić większej liczbie przedsiębiorstw przejście na pojazdy o zerowej emisji w codziennej pracy. Ulepszone modele Volvo FL i FE, to idealne narzędzia pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem, oferujące swoim klientom szeroką gamę zastosowań – mówi Jessica Sandström, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami w Volvo Trucks.

Bezpieczeństwo ma mieć kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji ma zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg. Ulepszenia bezpieczeństwa mają sprawiać, że modele Volvo FL i FE przekroczą wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.

Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym designem ze zmienionym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu.

Co więcej, wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu mają być lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich.

Niektóre z nowych funkcjonalności Volvo FL i FE:

  • Lusterka zewnętrzne zostały zwężone, co ma skutkować poprawą widoczności
  • Wnętrze wyposażono w nowe oświetlenie LED i zamykany schowek
  • Volvo FL i FE można wyposażyć w kamerę 360˚ z widokiem z lotu ptaka i/lub kamerę z widokiem z boku
  • Brelok jest wyposażony w nowe funkcje, które mają być przyjazne dla środowiska

Wersja elektryczna ma nowy interfejs elektrycznej przystawki odbioru mocy, co ma umożliwiać zabudowanie bez silnika elektryczno-mechanicznego, upraszczając tym samym zabudowę i zmniejszając wagę

Dodatki w zakresie systemów bezpieczeństwa obejmują wykrywanie niechronionych użytkowników dróg, wspomaganie unikania kolizji bocznych i wspomaganie ostrzegania kierowcy.

Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2024 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!