25 autobusów Scania dla firmy Mobilis

3 czerwca 2013, 10:45

Firma Mobilis podpisała ze Scania Polska umowę na zakup 25 autobusów Scania Touring. Rok temu przedsiębiorstwa ogłosiły oficjalnie zawarcie strategicznego partnerstwa.

Scania i Mobilis

Scania MobilisDziewiętnaście autobusów z kontraktowej dwudziestki piątki to wersje 4×2 z 13-litrowym silnikiem o mocy 400 KM, Euro 5 EGR, wyposażone w 8-biegową skrzynię biegów z Opticruise i retarderem. Sześć pozostałych to autobusy 6 x 2*4 z 13-litrowym silnikiem o mocy 440 KM, Euro 5 EGR wyposażone w 12-biegową skrzynię biegów z Opticruise i retarder. 7 z zakupionych autobusów zostało już przekazanych odbiorcy – 21 maja 2013r.

Autobusy są przeznaczone do do dalekobieżnego transportu międzymiastowego. Pojazdy będą obsługiwać między innymi trasy do Olsztyna, Warszawy, Krakowa, Torunia, Kołobrzegu, Władysławowa, Przemyśla, Zakopanego, Krynicy Zdrój, Helu, Kołobrzegu oraz Karpacza.

Mobilis ma ponad 25-letnią tradycję w przewozach pasażerskich krajowych i zagranicznych. Jest największą firmą transportową w Polsce. W ubiegłym roku Mobilis zakupił pięć autobusów Scania Touring.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!