Pall-Ex we Francji – 474 palet pierwszego dnia

7 czerwca 2013, 16:27

Sieć Pall-Ex rozpoczęła oficjalnie działalność we Francji. Do tej pory realizowała przewozy w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i we Włoszech. Od sierpnia będzie działała również w Polsce.

Pall-Ex France prowadzi działalność z centralnie zlokalizowanego magazynu przeładunkowego w Bourges, współpracując z czterdziestoma Partnerami Regionalnymi. Wśród nich są największe firmy transportowe we Francji. Pierwszego dnia firma zrealizowała dystrybucję 474 palet.

– „Pall-Ex działa w oparciu o model Hub&Spoke, który ułatwia dystrybucję zarówno małych jak i dużych partii towarów. Nasi Partnerzy Regionalni odbierają towary od klientów, konsolidują je w swoich magazynach i następnie przewożą je do centralnego hubu w Bourges. Tam ładunki przeładowywane są na pojazdy kolejnych Partnerów Regionalnych, którzy wykonują końcową dostawę bezpośrednio do adresatów. Ten model dystrybucji znacznie zmniejsza liczbę przejechanych kilometrów, redukuje koszty i puste przebiegi, co sprawia, że usługi Pall-Ex France są atrakcyjne dla potencjalnych klientów.” – wyjaśnia Lionel Brizard, Prezes Pall-Ex France – „Współpracując z przedstawicielami sieci w pozostałych krajach planujemy w ciągu najbliższych miesięcy zwiększyć liczbę przewożonych palet i pozyskać nowych Partnerów Regionalnych” – dodaje Lionel Brizard.

– „Wraz z Hilary Devey, Prezes Grupy Pall-Ex, nie ukrywamy faktu, że naszym celem jest stworzenie pierwszej panaeuropejskiej sieci dystrybucji ładunków na paletach. Obecnie, dzięki uruchomieniu sieci we Francji, uzyskaliśmy znacznie lepsze połączenie pomiędzy Pall-Ex UK, a przedstawicielstwami Pall-Ex na Półwyspie Iberyjskim, we Włoszech i w Rumunii. Dodatkowo planowane na sierpień br. uruchomienie sieci w Polsce pozwoli producentom, importerom i dystrybutorom znacznie obniżyć koszty transportu na terenie całej Europy.” – powiedział Adrian Russell, Dyrektor Zarządzający Grupy Pall-Ex

W ciągu najbliższych miesięcy Pall-Ex planuje budowę sieci również w Niemczech, krajach Beneluksu i w Turcji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!