20-lecie działalności Grupy Rhenus w Polsce

20 czerwca 2013, 14:10

Grupa Rhenus obchodzi w tym roku 20-lecie obecności na polskim rynku. W tym czasie firma przekształciła się z trzyosobowego przedsiębiorstwa zlokalizowanego w Szczecinie w gracza logistycznego o ogólnopolskim zasięgu, zatrudniającego ponad 800 pracowników w 26 oddziałach.

Jubileusz Grupy Rhenus

RhenusGrupa Rhenus działa w Polsce od 1993 r. Jej trzyosobowy oddział Rhenus Poland (dziś Rhenus Port Logistics Sp. z o.o.) w Szczecinie zajmował się usługami logistyki portowej. Dzisiaj, po 20 latach, w skład Grupy Rhenus wchodzą już 4 spółki z 26 lokalizacjami w Polsce, na które składają się m. in. terminale przeładunkowe, centra dystrybucyjne, centralne archiwa,  a także nowoczesny Zakład Przerobu Stłuczki Szklanej w Pile należący do Rhenus Recycling Polska Spółka z o.o. Grupa Rhenus w Polsce obsługuje kilka milionów zamówień rocznie i zatrudnia ponad 800 pracowników.

Przez lata rozszerzył się zasięg oraz zakres usług firm z Grupy. Rhenus zaakcentował swoją obecność na polskim rynku, proponując swoim klientom rewolucyjny w swoim czasie serwis Home Delivery. Usługa polegająca na dostarczaniu mebli i sprzętu AGD wraz z wniesieniem, montażem oraz odbiorem zużytego sprzętu. Do dzisiaj jest to jeden z najpopularniejszych produktów Rhenus.

Niedługo później powstał Rhenus Data Office Sp. z o.o. (wcześniej Remondis Data Office) proponując kompleksowe rozwiązania przechowywania, digitalizacji i niszczenia dokumentów. Kolejne przejęte spółki, Polta S.A. i Fastrack S.A., zostały w roku 2005 skonsolidowane w jedną – RhenusContractLogistics S.A. W  2009 roku połączono powstały rok wcześniej RhenusFreightLogisticsi RhenusContractLogistics, aby móc świadczyć wszechstronne usługi logistyki kontraktowej i frachtowej w ramach jednej organizacji. W roku 2013 nastąpiła zmiana nazwy firmy RhenusContractLogistics S.A. na RhenusLogistics S.A.

Obecnie Grupa Rhenus proponuje szerokie spectrum rozwiązań logistycznych w Polsce, od kompleksowej obsługi logistyki kontraktowej (m.in. dla branży AGD, FMCG, szeroko rozumianego przemysłu, e-commerce czy branży wydawniczej) i portowej (frachty morskie, obsługa kontenerów, transporty barkowe, kolejowe oraz usługi Agencji Celnej i Morskiej), przez obsługę dokumentów, aż po recykling szkła. W 2010 Rhenus uruchomił nowoczesne Centrum Zarządzania Dokumentami (Archiwum) w Ożarowie Mazowieckim, a dwa lata później jedno z najnowocześniejszych europejskich centrów logistycznych w Goleniowie w pełni poświęcone branży e-commerce. W roku 2012 rozbudował i zmodernizował także jednostkę w Poznaniu, obsługującą m. in. branżę wydawniczą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!