Mercedesy ,,Kurierskimi vanami roku 2013″.

27 czerwca 2013, 13:11

Mercedes-Benz Vito 113 CDI i nowy Sprinter 316 BlueTEC pokonali konkurencję na trasach testowych wokół nadbałtyckiego kurortu Warnemünde i wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach, zdobywając tytuły “Kurierskich vanów roku 2013”.

Wyróżnienie dla Vito i Sprintera

Mercedes Vito i SprinterW tym roku już po raz trzynasty wydawnictwo ETM-Verlag ze Stuttgartu zorganizowało konkurs "Courier, Express and Parcel Services Van of the Year" ("Kurierski van roku 2013"). Jury złożone z 40 profesjonalistów z branży kurierskiej, usług ekspresowych i doręczania przesyłek stanęło przed zadaniem oceny 23 modeli aut i wyboru zwycięzców w czterech kategoriach.

Bazując na codziennych doświadczeniach z własnymi flotami, eksperci sprawdzili testowane pojazdy na zróżnicowanych trasach, uwzględniając istotne czynniki wymagane w eksploatacji samochodów rozwożących paczki i przesyłki. Ocenie poddano takie aspekty jak funkcjonalność, komfort jazdy, prowadzenie, design i oczywiście zużycie paliwa. Łącznie, w trakcie 800 jazd wokół kurortu Warnemünde kierowcy pokonali testowanymi modelami ponad 2500 km.

Mercedes-Benz Vito zajął pierwsze miejsce na podium w kategorii samochodów dostawczych do 3 ton. Nowy Sprinter potwierdził pozycję lidera, którą cieszy się od siedmiu lat, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii aut dostawczych do 3,5 tony. Model zaimponował jury pięcioma nowymi systemami bezpieczeństwa i silnikami spełniającymi przyszłą normę emisji spalin Euro VI.

Wraz z nowym Sprinterem swoją premierę w segmencie samochodów dostawczych świętuje standardowy Asystent Bocznego Wiatru, a także opcjonalne Systemy Sygnalizacji Kolizyjnej Collision Prevention Assist oraz Asystent Martwego Pola. Na życzenie dostępne są również: Asystent Świateł Drogowych i Asystent Pasa Ruchu.