Paczki neutralne dla środowiska w DPD Polska

1 lipca 2013, 12:11

DPD Polska, jako pierwsza firma na rynku usług kurierskich, oferuje swoje paczki jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, bez dodatkowych kosztów dla klientów. Program TOTAL ZERO opiera się na pomiarze emisji dwutlenku węgla, redukcji dwutlenku węgla emitowanego przez firmę oraz offsettingu.

Emisja dwutlenku węgla przez całą sieć DPD jest regularnie mierzona od 2006 roku i przez cały ten czas jej poziom jest redukowany. Jednocześnie właściciel sieci DPD rekompensuje emisję CO2  przez partnerstwo z organizacją CDC Climat.

Pozostała część emitowanego dwutlenku węgla, czyli około 500 000 ton rocznie, będzie offsetowana poprzez projekty wskazane przez CDC Climat. Kredyty CO2 będą wykorzystywane w celu skompensowania gazów cieplarnianych emitowanych przez firmę.

– „Total Zero zrodziło się w DPD z przekonania, iż branża logistyczna emitująca duże ilości dwutlenku węgla musi zadbać o jego redukcję, a tym samym zwiększyć dbałość o środowisko” – powiedział Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska – „DPD będzie nadal przyglądać się wszystkim aspektom swojej działalności pod kątem emisji CO2 w przeliczeniu na każdą paczkę, która i tak jest znacznie niższa niż emisja konkurentów, ze względu na to, iż  korzystamy z naszej europejskiej sieci drogowej, a nie transportu lotniczego” – dodał Prezes DPD Polska.

– „CDC Climat ściśle współpracuje z firmą, aby określić zakres projektów offsetowych, wspieranych za pośrednictwem Total Zero – które mogą być bardzo zróżnicowane, od zamorskich projektów realizowanych w krajach rozwijających się do programów lokalnych, realizowanych w Europie.” – powiedział Pierre Ducret, Prezes CDC Climat.
 

Inicjatywy lokalne podejmowane przez DPD Polska, wspomagające redukcję emisji CO2 to m.in.:

  • edukacja środowiskowa wewnątrz organizacji i w jej otoczeniu zewnętrznym (stopki maili, naklejki „oszczędzaj światło”, ekologiczne newslettery),
  • racjonalizacja wykorzystania i ochrona zasobów naturalnych (eko-toalety, krany na fotokomórkę, świetlówki energooszczędne),
  • odpowiedzialna gospodarka odpadami, w tym segregacja i minimalizacja wytwarzanych odpadów (oszczędność folii, papieru, materiałów operacyjnych)
  • redukcja CO2 poprzez optymalizacje sieci operacyjnej.
     

Total Zero ma zastosowanie zarówno do przesyłek biznesowych, jak i paczek Klientów indywidualnych. Od lipca 2012 r. każda paczka dostarczana przez sieć DPD we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Luxemburgu i Szwajcarii jest wolna od emisji dwutlenku węgla.  DPD Polska uczestniczy w programie od czerwca 2013 r. Do tej grupy będą dołączać stopniowo inne kraje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

164.126.213.*, 2 lipca 2013, 11:35 0 0

Kompletny eurobełkot

Odpowiedz

164.126.213.*, 2 lipca 2013, 11:35 0 0

Kompletny eurobełkot

Odpowiedz