Współpraca Transics i Duhabex

12 września 2013, 8:53

Dostawca systemów telematycznych dla branży TSL – Transics rozpoczął współpracę z firmą Duhabex, przedsiębiorstwem specjalizującym się w transporcie międzynarodowym.

Transics wspiera Duhabex

Jednym z najistotniejszych elementów, który pozwala osiągnąć sukces w transporcie międzynarodowym jest niezawodna komunikacja wewnątrz firmy. Dotyczy to w szczególności spedytorów i kierowców. Stały kontakt pracodawców ze swoimi kierowcami, był dotąd wspierany przez urządzenia pokładowe, które pozwalały na monitoring pojazdu oraz bieżący kontakt. Dodatkowo kontrahent mógł sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się jego towar i kiedy będzie na miejscu. Oferta Transics dała jednak firmie Duhabex sp. z o.o. wiele do myślenia. Nowe możliwości planistyczne oraz narzędzia analityczne okazały się optymalnym rozwiązaniem i ostatecznie to system firmy Transics został zaimplementowany w firmie transportowej Duhabex z Trzebini.

Instalacja komputerów pokładowych w samochodach ciężarowych Duhabex będzie miała na celu optymalizacje działań firmy i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. W ramach kontraktu firma Transics doposaży Duhabex w oprogramowanie TX-Connect oraz 120 komputerów Pokładowych TX-MAX. Komputer pokładowy TX-MAX to narzędzie do efektywnego zarządzania flotą. Jest czymś więcej niż tylko łącznikiem pomiędzy kierowcami w pojazdach a planistami w biurze. Urządzenie ułatwia codzienną realizację zadań transportowych od momentu przyjęcia zlecenia, aż do dostarczenia ładunku do klienta.

Transics oferuje rozwiązanie TX-CONNECT – oprogramowanie połączone z komputerami pokładowymi zainstalowanymi w pojazdach. Dzięki temu spedytorzy mają na bieżąco dostęp do wszelkich danych dotyczących floty: aktualne położenie ciągników i naczep, przebyte trasy, statusy poszczególnych ładunków, szacowany czas przyjazdu do klienta. W przypadku zaistnienia zdarzeń niepożądanych (np. wystąpienia ryzyka przekroczenia szacowanego czasu przybycia do klienta, wjechania pojazdu do zabronionego obszaru, zbyt długiego przebywania w danej strefie, itd.), uruchamiane są automatyczne alarmy. W ten sposób planiści mogą na bieżąco planować realizację zleceń transportowych oraz szybko reagować w sytuacjach wymagających interwencji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!